Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Doğan Holding Ankara Temsilcisi Muratoğlu, 2 yıl 1 ay hapse mahkum edildi

Doğan Holding Ankara Temsilcisi Muratoğlu, 2 yıl 1 ay hapse mahkum edildi

16 Haziran 2017

Mahkeme, 6 aydır tutuklu yargılanan Muratoğlu'nun tahliyesine hükmetti.

Habertürk Haber Merkezi'nden Veli sarıboğa'nın edindiği bilgilere göre; Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu hakkında, FETÖ " ye yardım suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki üçüncü duruşmaya, tutuklu sanık Barbaros Muratoğlu katıldı.

Bursaspor'un yeni teknik direktörü Paul le Guen
Ardından bugün Fransız teknik adam Paul Le Guen'e teklif götüren yeşil-beyazlı idarecilerin 53 yaşındaki teknik adam ile büyük ölçüde anlaşmaya vardıkları bildirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Can Tuncay'ın hazırladığı iddianamede, Muratoğlu'nun "silahlı terör örgütüne yardım etme" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyordu. Savcı Özcan, adli kontrol hükümleri ile yeterli ve etkili hukuksal denetim sağlanamayacak oluşunu dikkate alarak Muratoğlu'nun tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

Savunması sorulan sanık Muratoğlu, "Tanık olarak dinlenilen kişi benim suç işlemediğimi söylüyor. Suçsuzum, beraatimi istiyorum" dedi.

Avukat Çörtoğlu, müvekkilinin beraatine ve tahliyesine karar verilmesini istedi.

İngiliz askeri üssüne saldırı
Kıbrıs'ta İngiltere'ye ait bir askeri üsse bombalı saldırı gerçekleştirildi. Yapılan saldırı ile ilgili polis geniş çaplı operasyon başlattı.

Cezaya 2/3 oranında indirim ve suçun terör örgütü faaliyeti kapsamında işlenmesi nedeniyle yarı oranında artırım uygulayarak 2 yıl 6 ay hapis cezasına hükmeden heyet, sanığın duruşmadaki iyi halini gözeterek 1/6 oranında daha indirim uygulayıp cezanın 2 yıl 1 yıl hapis cezası olarak uygulanmasını kararlaştırmıştı.

Muratoğlu, hapiste geçirdiği süre göz önünde alınarak tahliye edildi. Karar açıklandığı sırada duruşma salonuna alınmayan izleyiciler, tahliyeyi sevinçle karşıladı.

Mahkeme kararla birlikte Barbaros Muratoğlu'nun tahliye edilmesine de karar verdi.

İstanbul'da bir AVM'de bomba paniği
AVM dışına çıkan vatandaşların kısa süre ne olduğunu anlamaya çalıştığı ve panik yaptıkları kameralara yansıdı. Bölgeye ulaşan bomba imha uzmanı ekiplerin dedektör köpek eşliğinde alışveriş merkezindeki araması sürüyor.

Doğan Holding Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel, Muratoğlu'nun tutuklanmasıyla ilgili şunları söylemişti: "Barbaros Muratoğlu, kısa bir dönem Ankara'da hukuk danışmanlığı yapan bir avukatla görüştüğü, bu kişilerin sonradan FETÖ üyesi olma iddiasıyla tutuklanmaları ve etkin pişmanlık kapsamında verdikleri çelişkili ifadeler dayanak gösterilerek tutuklanmıştır".

Doğan Holding Ankara Temsilcisi Muratoğlu, 2 yıl 1 ay hapse mahkum edildi