Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Facebook, GIF'in 30'uncu yaşını yeni özelliğiyle kutluyor

Facebook, GIF'in 30'uncu yaşını yeni özelliğiyle kutluyor

16 Haziran 2017

Sosyal medya meraklılarına eğlenceli zaman geçirme imkanı tanıyan Facebook, kullanıcılarının isteği üzerine yorumlar kısmına GIF paylaşabilme özelliğini aktif etmeye hazırlanıyor.

Yorumlar kısmına yeni eklenen GIF düğmesi, kullanıcıların GIFY ve Tenor gibi farklı servislerden gelen GIF önerilerini doğrudan yorum kutusuna eklemelerini sağlıyor. Kullanıcılar sosyal ağın geniş GIF katalogu üzerinden arama yaparak sevdikleri veya konuşulanlara uygun olduğunu düşündükleri bir animasyonla yorumlarını zenginleştirebilecek.

Ankara'daki Darbe Girişimi Davalarında İlk Karar Çıktı
Davada sanıkların 18'i ağırlaştırılmış müebbet ve 12'şer yıl ceza alırken 5 sanık müebbet hapis ve 10'ar yıl ceza aldı. Duruşmanın öğleden sonraki kısmında mahkeme heyeti sanıklar hakkındaki kararını açıkladı.

Facebook zaten bir süredi GIF ile özellikler getiriyordu ve şimdi bunlara bir yenisini daha ekledi. GIF ile gönderilere yorum yapabilme özelliği tıpkı haılı mesajlaşma uygulamaları olan WhatsApp ve Messenger gibi çalışacak. Firma, sadece geçen yıl Messenger üzerinden tamı tamına 13 Milyar GIF'in paylaşıldığını açıkladı. Bunlardan 400 milyonu ise sadece bu yılın başında gönderilmiş.

Ayrıca Facebook, GIPHY ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle ünlü internet yıldızlarının yer aldığı 20 GIF hazırlatmış.

Ertuğrul Sağlam, Yeni Malatyaspor'da
Yeni Malatyaspor Sergen Yalçın ile dirsek teması yaparken, Ertuğrul Sağlam ile kesin olarak anlaşma sağladı. Erdal Gündüz, transfer çalışmalarının devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Görünen o ki bizleri artık çok daha hareketli bir Haber Kaynağı bekliyor!

Acun Ilıcalı'nın "Türk Televizyon Tarihinde Bir İlk" Dediği Ödül Belli Oldu
Survivor'ın bu akşam yayınlanacak bölümünde bugüne kadar Türk televizyonlarında görülmemiş bir ödül verilecek. Survivor 2017'de büyük ödül merak edilirken, büyük ödülü kazanacak yarışmacılar da belli olmaya başladı.

Facebook, GIF'in 30'uncu yaşını yeni özelliğiyle kutluyor