Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » İller Arası Yer Değiştirme Başvuru Ekranı Bugün Açılacak

İller Arası Yer Değiştirme Başvuru Ekranı Bugün Açılacak

16 Haziran 2017

MEB iller arası yer değiştirme başvuruları ile ilgili 40 maddelik bir duyuru yayımladı. 2017 il dışı atama başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları izleyiniz. Öğretmenlerin dışı tayin başvurularını yapacaklar ve atama yer değiştirme sonuçlarını bekleyecekler. 15-21 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleşek başvuruların sonucu 23 Haziran 2017 tarihinde yapılacak.

2017 yılı il dışu tayin başvurusu yapmak için öncelikle yukarıda verdiğimiz linke tıklayın. Bu sayfa başvurular başladığında güncellenecektir.

2017 tarihi itibarıyla atandıkları eğitim kurumunda göreve başlamayanların atamaları iptal edilecektir. Başvurusunu yapan öğretmenler ise 23 Haziran tarihine kadar sonuçların açıklanmasını bekleyecek. Atama ve yer değişikliği bekleyenlerin merakla beklediği gün sonunda geldi.

Lise'de sınıfları kız ve erkek diye ayıran müdüre soruşturma
Bunun haricinde bu uygulamayı kaldırmaya yönelik girişimin ise kanuna aykırı olacağı açıktır. Karma sınıflarımızda var. İsteyene karışık sınıf, isteyen ayrı sınıfta veririz dedik.

İl içi atamaların sonuçlanmasından sonra tüm MEB personelleri için en kritik atama dönemi olan 2017 yılı il dışı atama başvurusu bugün başladı. İl dışı atama başvuru ekranı MEBBİS'te aktif hale getirildi. Atama sonuçları açıklanır açıklanmaz aynı anda tüm iller mebpersonel.com sayfasında ilan edilecek. Konu ile ilgili olarak herhangi bir ek durum olduğunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ayrıca bir duyuru yapılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından il dışı yer değiştirme başvurusuna ilişkin kılavuz yayımlandı.

1- Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile bu yükümlülüklerini tamamlayan veya muaf olan öğretmenlerden 30 Eylül 2017 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

"Vur de vuralım" diyen AK Partili gözaltına alındı
Mehmet Aybekin yapmış olduğu bu paylaşımdan dolayı Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeliğinden istifası istenmiştir. Berber olan Aybek, geçmişte çekildiği öğrenilen MP5 makineli tabancalı fotoğrafını "Vur de vuralım, öl de ölelim".

Ülke genelinde bir çok öğretmeni ilgilendiren il dışı yer değiştirme başvuruları resmen başlarken bir çok öğretmen istediği şehirde görev yapmak için başvurularını bugünden itibaren yapmaya başladı.

3- Çeşitli nedenlerle veya hizmetin gereği olarak iller arasında yer değişikliği yapılanlardan yargı kararı gereğince eski görev yerine iade edilen öğretmenlerin eski ve yeni görev yerlerindeki hizmet süreleri 3 yılın hesabında birlikte değerlendirilecektir.

Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici olarak görevli olup 30 Eylül 2017 tarihine kadar kadrolarının bulunduğu eğitim kurumuna döneceklerini beyan eden öğretmenlerden kadrolarının olduğu ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir. Ancak bunlardan yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra Yönetmelikte belirtilen mazeretlerden biri oluşanların atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla iptal edilebilecektir.

İzmir 5 yaşındaki Mehmet için seferber oldu
Kayseri'den Dikiliye tatil için gelen Tarkan Tekeoğlu'nun 17 yaşında bir oğlu daha olduğu ve eşinden ayrı yaşadığı öğrenildi. Kayıp olan minik Mehmet'in üstünde kırmızı-beyaz bir tişört, mavi şort ve beyaz ayakkabı bulunduğu belirtildi.

Dördüncü, beşinci ve altıncı hizmet alanlarında görevli zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden 30 Eylül 2017 tarihi itibarıyla bulundukları ilde 3 yılını dolduranlar iller arasında, bulundukları eğitim kurumunda 3 yılını dolduranlar ise il içinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

İller Arası Yer Değiştirme Başvuru Ekranı Bugün Açılacak