Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Milyon 642 Bin İşsiz

Milyon 642 Bin İşsiz

16 Haziran 2017

TÜİK'in verilerine göre, işsizlik oranı Mart'ta 2016'nın aynı dönemine göre 1.6 puanlık artış ile yüzde 11.7 seviyesinde gerçekleşti.

Ancak hükümetin attığı düzenli ve başarılı reform ve adımlar sayesinde görünen o ki hiçbir şekilde yıkılamayacak kadar güçlü olan Türk ekonomisi bir kez daha gücünü tüm dünyaya gösterdi.

Erkeklerde işgücüne katılma oranı 0,4 puanlık artışla yüzde 71,9, kadınlarda ise 1,3 puanlık artışla yüzde 32,9 olarak gerçekleşti.

Cem Yılmaz eski sevgilisi Özge Sabuncu'dan şaşırtan yorum: Yatakta kopuyorduk!
Oğlu Kemal'in annesi Ahu Yağtu'dan boşandıktan sonra adı birçok isimle anılan komedyen Cem Yılmaz , bu sefer eski sevgilisiyle gündeme geldi.

İşsizlik oranlarında gerileme olduğunu aktaran kurum, işsizliğin bir önceki döneme oranla gerileme olurken, yaş aralıklarında meydana gelen artış, hevesleri kursakta bıraktı. 15-64 yaş aralığındaki işsizlik rakamı ise yüzde 12'yi bulmuş durumda.

Türkiye İstatistik Kurumu şubat ayına ilişkin yayımladığı işsizlik rakamların da oranın yüzde 12,6 olduğunu belirtmişti. Genç nufusta işsizlik 4,4 puan arttarak yüzde 21,4 oldu.

İşsizlik oranı istihdam seferberliği kapsamında verilen teşviklerin desteğiyle geriliyor.

Bingöl'de patlama: 1 asker hayatını kaybetti
Törende saygı duruşunun ardından Şehit Demirkıran öz geçmişi okunarak dua edildi. Aydoğan'ın cenazesi bugün Ereğli'de son yolculuğuna uğurlanacak.

Dönem içerisinde tarım dışı işsizliik oranında yüzde 1,8 puanlık bir artış gerçekleşerek yüzde 13,7 seviyesine yükseldi.

Martta herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna bağlı olmadan çalışanların oranı da geçen yılın aynı dönemine göre 0,2 puan artarak yüzde 33,1 oldu. Yeni istihdam edilen kişilerin yüzde 18,5'inin tarım sektöründe, yüzde 19,4'ünün sanayi sektöründe, yüzde 7,3'ünün inşaat sektöründe, yüzde 54,8'inin ise hizmetler sektöründe olduğu kayıtlara geçti.

Verilerde, 15 ve yukarı yaşlarda bulunan kişilerde işsiz sayısı 642 bin kişiye yükseldi. Geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında tarım sektörünün istihdam edilenler içindeki payı 0,4 puan, sanayi sektörünün payı 0,2 puan azalırken, inşaat sektörünün payı 0,2 puan, hizmet sektörünün payı 0,4 puan arttı. Tarım sektöründe her 10 kişiden 8'i güvencesiz çalışıyor. Bu sayede işsizlik gerçekten çok daha düşük olarak gösterilmiş oluyor. İşsiz sayısı Şubat'ta 3 milyon 900 bindi.

İngiliz askeri üssüne saldırı
Kıbrıs'ta İngiltere'ye ait bir askeri üsse bombalı saldırı gerçekleştirildi. Yapılan saldırı ile ilgili polis geniş çaplı operasyon başlattı.

Milyon 642 Bin İşsiz