Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Abdullah Gül'ün danışmanı Ayşe Yılmaz tutuklandı

Abdullah Gül'ün danışmanı Ayşe Yılmaz tutuklandı

17 Haziran 2017

Hakkında yakalama kararı bulunan Yılmaz, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince adliyeye getirildi.

Ertuğrul Sağlam, Yeni Malatyaspor'da
Yeni Malatyaspor Sergen Yalçın ile dirsek teması yaparken, Ertuğrul Sağlam ile kesin olarak anlaşma sağladı. Erdal Gündüz, transfer çalışmalarının devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Dün Ankara Adliyesi'nde soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade veren Yılmaz, tutuklama talebiyle sevk edildiği sulh ceza hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Lakin şikayet edilmesi üzerine hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanlığını yaptığını ve halen bu görevine devam ettiğini belirtmişti. Gül'ün cumhurbaşkanı olmasının ardından Yılmaz, Hayrünnisa Gül'ün danışmanlığını yapmaya başladı. Elizabeth ve eşi Edinburgh Dükü Prens Philip onuruna verdiği akşam yemeğine katılmıştı. Ancak savcılığın itirazı üzerine 4.

Milyon 642 Bin İşsiz
Dönem içerisinde tarım dışı işsizliik oranında yüzde 1,8 puanlık bir artış gerçekleşerek yüzde 13 ,7 seviyesine yükseldi. Bu sayede işsizlik gerçekten çok daha düşük olarak gösterilmiş oluyor. İşsiz sayısı Şubat'ta 3 milyon 900 bindi.

Yılmaz kısa bir süre önce gözaltına alınarak Ankara 3'üncü Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarılmış ve 9 Haziran'da serbest bırakılmıştı. Kararda, "Şüphelinin çocuklarını KHK ile kapatılmasına karar verilen örgüte ait olduğu tespit edilen okullara kapatılıncaya kadar göndermesi, ayrıca örgüt liderinin Bank Asya'yı kurtarın talimatından sonra Bank Asya'daki hesabında artışa gitmesi ve diğer deliller göz önünde bulundurulanarak, Ayşe Yılmaz hakkında verilen adli kontrol kararının yetersiz kalacağı" belirtildi.

İzmir 5 yaşındaki Mehmet için seferber oldu
Kayseri'den Dikiliye tatil için gelen Tarkan Tekeoğlu'nun 17 yaşında bir oğlu daha olduğu ve eşinden ayrı yaşadığı öğrenildi. Kayıp olan minik Mehmet'in üstünde kırmızı-beyaz bir tişört, mavi şort ve beyaz ayakkabı bulunduğu belirtildi.

Suçlamaları tamamıyla reddeden Yılmaz, üniversite senelerinden sonra Cemaat'ti bıraktığını söyledi.

Abdullah Gül'ün danışmanı Ayşe Yılmaz tutuklandı