Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Başbakan Yıldırım: Adalet sokakta aranmaz

Başbakan Yıldırım: Adalet sokakta aranmaz

17 Haziran 2017

Yürüyeceksen darbeye karşı yürüyeceksin. Yıldırım, tepkisini "Adalet sokakta aranmaz" diyerek gösterirken, yazılı açıklama yapan Bozdağ, "Hak ve adalet, Ankara-İstanbul E-5 karayolunda veya sokaklarda ya da meydanların ateşli nutuklarında aranmaz" dedi. Sorunların çözüm yeri Meclis'tir, adalet için mahkemelerdir.

Daha sonra valiliğe geçen Başbakan Yıldırım, Vali Aksoy ile görüştü. Şimdi terörün Diyarbakır'dan kökü kazındı mı? Diyarbakır'ımızı Türkiye'nin geri kalmasına kalkınmada zaman kaybetmesine sebep olmalarına asla izin vermeyeceğiz.

Abdullah Gül'ün danışmanı Ayşe Yılmaz tutuklandı
Yılmaz kısa bir süre önce gözaltına alınarak Ankara 3'üncü Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarılmış ve 9 Haziran'da serbest bırakılmıştı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanlığını yaptığını ve halen bu görevine devam ettiğini belirtmişti.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın konuğu olan CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, anayasanın uygulanmadığını söyleyerek, "İktidarın tüm yöneticileri anayasayı ilga etmekten yani ortadan kaldırmaktan dolayı yargılanmalıdır, tamamı yargı önüne çıkmalıdır, o günleri de hep birlikte göreceğiz" diye konuştu.

Siz değil misiniz, 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanımız meydanlara inin dediğinde bayrağı elinize alarak bu meydanları siz doldurmadınız mı? "Adaletin olacağı yer mahkemelerdir." dedi. "Adalet mülkün temelidir" diye konuştu. Ne kadar Erzincanlıysa, o kadar da Diyarbakırlı olduğunu ifade eden Yıldırım, 780 bin kilometrekare vatan toprağının her köşesinde 81 il olarak kardeşçe sonsuza kadar birlikte yaşayacaklarını kaydetti. Bundan sonraki kararımız bu. "Onun için şu anda gösterdiği tepki çok anlamlı değil, doğru da değil." şeklinde konuşarak, eylemi sorumsuzluk olarak değerlendirdi. Diyarbakır'ın stadı bitmek üzere. 33 bin kişilik Diyarbakır'a yakışan bir stadyum yapılıyor.

Melih Gökçek: Depremin suni bir deprem olabileceğini düşünüyorum
Mutlaka sokulacaksa, Türk yetkililerle beraber sokulmalı. "Varsa gemi hangi ülkeye ait?" şeklinde ifadeler kullandı. Twitter kullanıcıları Melih Gökçek'i bu yorumlarından dolayı topa tuttu.

Özhaseki, yarın da Sur'da inşa edilen konutlarda ve Dicle Vadisi rekreasyon alanında incelemelerde bulunacak. Yapamıyor. Çünkü, Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlüdür, Diyarbakırlının, milletin yanındadır. Yıkılan dükkanları güzel güzel yapıyoruz, yıkılan evlerin en güzeli yapılır ama yıkılan gönüllerin tamiri zordur. Memleket isterim, ne başta dert, ne gönülde hasret olsun. Yıldırım burada, Vali Hüseyin Aksoy'dan brifing aldı. Burada her türlü işi, ihtiyacı, buranın projelerini yapacak. Sizin kılınıza, tırnağınıza zarar gelmemesi için gece gündüz güvenlik güçlerimizle beraber çalışıyorlar, gayret ediyorlar. "Evvel Allah aynı şekilde birlik ve beraberlik içerisinde aydınlık yarınlara yürüyüşümüz devam edecek". Daha iki gün önce Dağlıca'ya gitti.

Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan'ın da fabrika ve cazibe merkezlerinin hazırlıklarını yaptığını vurgulayan Yıldırım, Diyarbakır'da yakında fabrikaların yapımına başlanacağını ve iş sorununun daha da azalacağını söyledi.

Lise'de sınıfları kız ve erkek diye ayıran müdüre soruşturma
Bunun haricinde bu uygulamayı kaldırmaya yönelik girişimin ise kanuna aykırı olacağı açıktır. Karma sınıflarımızda var. İsteyene karışık sınıf, isteyen ayrı sınıfta veririz dedik.

Başbakan Yıldırım: Adalet sokakta aranmaz