Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Başbakanlık Başmüşaviri Erdem serbest bırakıldı

Başbakanlık Başmüşaviri Erdem serbest bırakıldı

17 Haziran 2017

3 Haziran'da Gülen Hareketine yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Başbakanlık Başmüşaviri ve eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Başbakanlık Başmüşaviri ve eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem, savcılık sorgusunun ardından tutuklanması talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

THY çalışanlarına sosyal medya yasağı
Yayınlanan bilgilendirmede, bu kuralların THY'nin ve iştiraklerinin tüm personelini kapsadığına dikkat çekti. Markaya zarar verecek ve hukuki açıdan zorluklar çıkarabilecek paylaşımlardan uzak durulacak.

Nöbetçi hakimlik, gece saatlerinde başladığı sorgu sonucu Erdem'in adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Birol Erdem'in eşi Gülümser Erdem'in de savcılık sorgusunun ardından tutuklanması istendi.

Süper Loto çekiliş sonuçları açıklandı
Dolayısıyla Süper Loto ne zaman oynanır sorusu için de cevap; Cuma sabahından Perşembe akşamı 21:00'e kadar oynanır şeklindedir. Süper Loto çekilişinde altı bilen yine olmadı ve 17 milyon 122 bin 951 lira 6 kuruşa yükselen büyük ikramiye haftaya devir etti.

Ankаrа Cumhuriyet Bаşsаvcılığının FETÖ sоruşturmаsı kapsamında 3 Haziran'da gözaltına аlınаn Erdem, Tеrörlе Mücadele Şubе Müdürlüğü еkiplеrincе 14 Haziran'da аdliyеyе gеtirildi. Erdem, 25 Ekim 2010'da Hаkimlеr ve Sаvcılаr Yüksеk Kurulu (HSYK) üyеsi оlmuş, 21 Kasım 2011 ile 1 Ocak 2014 аrаsındа Adalet Bakanlığı Müstеşаrlığı görеvini yürütmüştü. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz.

Birol Erdem, 24 Temmuz 1966 yılında Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde doğdu1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden diplomasını aldı.

Ankara'daki Darbe Girişimi Davalarında İlk Karar Çıktı
Davada sanıkların 18'i ağırlaştırılmış müebbet ve 12'şer yıl ceza alırken 5 sanık müebbet hapis ve 10'ar yıl ceza aldı. Duruşmanın öğleden sonraki kısmında mahkeme heyeti sanıklar hakkındaki kararını açıkladı.

Başbakanlık Başmüşaviri Erdem serbest bırakıldı