Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Demirel'in anıt mezarı projesi Valiliğe teslim edildi

Demirel'in anıt mezarı projesi Valiliğe teslim edildi

17 Haziran 2017

Süleyman Demirel Üniversitesi'nde 'Demirel'i Anmak ve Anlamak' paneli organize edildi.

Nihat Hatipoğlu'nun programında izleyenleri hayrete düşüren soru
ATV ekranlarında izleyici ile buluşan Ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu " na ilginç sorular yöneltilmeye devam ediyor. Kadın izleyici, "Dün çok sinirlendim ve sinir krizi geçirerek üzerime tiner döküp kendimi yakmaya kalktım".

Türkiye'nin 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel için yapılacak anıt mezar projesi Isparta Valiliğine teslim edildi. Dr. Hakan Mehmet Kiriş oturum başkanlığını yürüttü. Panelde Ege Üniversitesi'nden Prof. Dr. İlker Çarıkçı, Demirel'in siyaset arkadaşları ve eski bakanlar Esat Kıratlıoğlu ile Hamdi Üçpınarlar, Demirel'in doktoru Aylin Cesur, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ehliman Emiraslanov, Azerbaycan Milletvekili Şemsettin Hacıyev, kardeşi Şevket Demirel'in eşi Sezen Demirel, kızı Nihan Atasagun Demirel anma törenine büyük bir şehvet ile katıldı. Törene bir çok eski milletvekili, akademisyenler, öğrenciler ve Ispartalılar da katıldı. Süleyman Demirel ve ailesi için özel bir anıt mezar yapılıyor.

Kavurmacı ve Çapkın gözaltına alındı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , " Kavurmacı'ya tutuklama kararını doğru bulmuyorum" dedi. Mahkeme, Çapkın hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmetmişti.

Anıt mezar, 500 metrekarelik galeriler, 27 metre yükseliğinde kule, 175 metrekare lahit alanı, 3 bin 500 metrekare yeşil alan gibi bölümlerden oluşacak.

"Vur de vuralım" diyen AK Partili gözaltına alındı
Mehmet Aybekin yapmış olduğu bu paylaşımdan dolayı Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeliğinden istifası istenmiştir. Berber olan Aybek, geçmişte çekildiği öğrenilen MP5 makineli tabancalı fotoğrafını "Vur de vuralım, öl de ölelim".

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in defnedildiği Çalca Tepe'ye inşa edilecek ve mimarisi Demirel ailesi tarafından belirlenen anıt mezarın yapımı için temmuz ayında ihaleye çıkılacağı, anıt mezarın yıl sonuna kadar tamamlanacağı bildirildi Isparta Valisi Günaydın: "İhale sürecinden sonra yüklenici firmaya yer teslimi yapılacak". Isparta Valiliği koordinesinde yapılacak resmi programda ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunacak. Ardından Cumhurbaşkanlığı çelengi Demirel'in mezarına yerleştirilecek. Demirel Vakfı da aynı gün akşam İslamköy'de iftar yemeği verecek. Program Süleyman Demire'in ruhu için mevlidi şerif okutularak bitecek.

Demirel'in anıt mezarı projesi Valiliğe teslim edildi