Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » 'Hak ve adalet Ankara-İstanbul E-5 karayolunda aranmaz'

'Hak ve adalet Ankara-İstanbul E-5 karayolunda aranmaz'

17 Haziran 2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Güven Park'tan İstanbul'a "Adalet yürüyüşü" başlattı. Yürüyüşe katılan bazı vatandaşların elinde Atatürk posterlerinin bulunduğu görüldü.CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yürüyüşü sırasında oğlu Kerem Kılıçdaroğlu ile nişanlısı Mine Alşan da eşlik ediyor. Dr. Cihangir İslam, Mazlum-Der Eski Genel Başkanı Ömer Faruk Ünsal ve AKP Eski MKYK Üyesi Fatma Bostan Ünsal yer aldı. Yürüyoruz adalet için çünkü adalet mülkün temelidir.

Kılıçdaroğlu, "Biz haklıyız, adalet için yürüyoruz, yürümeye devam edeceğiz". CHP Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, adalet için toplandıklarını belirterek, "Yaşadığımız süreçte maalesef Türkiye'de seçilmiş milletvekillerinin tutuklanmasının rutin bir uygulamaya dönüştüğü bir dönemi yaşıyoruz". Ana sloganı ise "Adalet" oluşturuyor. Hak ve adalet, Ankara-İstanbul E-5 karayolunda veya sokaklarda ya da meydanların ateşli nutuklarında değil, hukukun kendi doğal mecrasındaki işleyişinde, bağımsız ve tarafsız mahkemelerde aranır. Darbecileri istemiyoruz. 15 Temmuz darbesini yapanları istemiyoruz.

Kaş, "Adalet ve hukuk istiyoruz. Adaleti istiyoruz." diye konuştu. Sokağa davet etmek sokakta çözüm aramak en hafif tabiriyle sorumsuzluktur. Sayın Bahçeli hiç meraklanmasın onun da adalete ihtiyacı olacak" ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan'la arasındaki Rabia işareti tartışmalarına da değinen Kılıçdaroğlu, "Tavsiye değil de herhalde eleştiriden çekindi.

Doğan Holding Ankara Temsilcisi Muratoğlu, 2 yıl 1 ay hapse mahkum edildi
Savunması sorulan sanık Muratoğlu, "Tanık olarak dinlenilen kişi benim suç işlemediğimi söylüyor. Karar açıklandığı sırada duruşma salonuna alınmayan izleyiciler, tahliyeyi sevinçle karşıladı.

'"TÜRKİYE BİR HUKUK DEVLETİ"' Sokakta adalet aranmaz.

Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun Çarşamba gün yargılandığı davada 25 yıl hapse çarptırılarak tutuklanmasını protesto etmek amacıyla Ankara'dan İstanbul'a "Adalet Yürüyüşü" başlatma kararı almıştı.

İktidarın provokasyon ve kışkırtıcılık yaptığını, kendilerinin üzerine birilerinin saldırması için alt yapı oluşturmaya çalıştığını ileri süren Kılıçdaroğlu, "Arkadaşlarıma söyledim, herkese söylüyorum; "provokasyonlara alet olmayın.' Sizi tahrik edebilirler". Destek veren herkese yürekten teşekkür ediyorum. Duygusal bir dille kaleme aldığı açıklamasında Yılmaz "Ya öz vatanımızda demokratik mücadeleyle namuslu ve huzurlu bir hayat süreceğiz, ya da parya ve asalak olup yok olacağız" dedi. CHP'liler İstanbul'a kadar 23 nokta belirledi.

Abdullah Gül'ün danışmanı Ayşe Yılmaz tutuklandı
Yılmaz kısa bir süre önce gözaltına alınarak Ankara 3'üncü Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarılmış ve 9 Haziran'da serbest bırakılmıştı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanlığını yaptığını ve halen bu görevine devam ettiğini belirtmişti.

Dün dinlenmeden uzun bir yürüyüş gerçekleştirdiklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, bugünkü yürüyüşte belli etapların dinlenilerek geçirileceğini, sonra asıl hedefe ulaşılacağını söyledi.

Yürüyüşe yarın sabah saat 8'de devam edeceklerini bildiren Bingöl, "Planlamaya göre 24 günün sonunda Maltepe Cezaevinin önüne varmış olacağız".

Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı NBA finalinde
Eylül ayında sevgilisi Acun Ilıcalı ile evlenme planları olan Şeyma Subaşı sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmayı sürdürüyor. Subaşı bu kez de New York'a yanlarına gelen Acun Ilıcalı ile objektif karşısına geçti ve bir aile fotoğrafı çektirdi.

'Hak ve adalet Ankara-İstanbul E-5 karayolunda aranmaz'