Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » CHP'li Bülent Tezcan: Erdoğan savcılara talimat verdi

CHP'li Bülent Tezcan: Erdoğan savcılara talimat verdi

18 Haziran 2017

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TİM Genel Kurulu'nda CHP'nin yürüyüşü ile ilgili sözlerini değerlendirdi. CHP Genel Başkanı, Tayyip Erdoğan'ın tehditlerinden, şantajlarından, baskılarından korkmuyor. "Böyle bir şeye cesaret ettiklerinde, gök kubbeyi dar ederiz" diye konuştu. "Sayın Erdoğan duysun bunu." açıklamasında bulundu. "Adalet var, niye yürüyorsunuz?' diyemiyor. Yani adaletin olmadığını kendisi de biliyor." ifadesini kullandı. Tezcan, "Erdoğan yargıya talimat verdi" dedi. Bize bulunduğu tavsiye, "Adalet oralarda aranmaz".

Akkuyu nükleer santrali'ne 49 yıllık üretim lisansı
Akkuyu nükleer santrali ile ilgili yapılan işbirliği anlaşması, Türkiye ve Rusya arasında 2010 yılında imzalanmıştı. Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'ndan ( EPDK ) son dakika Akkuyu Nükleer Enerji Santrali Kararı.

Tezcan, adliyeden, yargıdan, Meclisten ve hukuktan adaletin çıkarıldığını ileri sürerek, adaleti arayacakları yerin halkla beraber meydanlar ve sokaklar olduğunu söyledi. Her şeye kilit vurabilirsiniz. Aslında yaptığı açıklama, "Anamuhalefet partisi genel başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'nu gözaltına alın" talimatıdır, savcılara.

Aslışah Alkoçlar ile Kerem Tunçeri ayrıldı iddiası
Morali bozulan Aslışah Alkoçlar sosyal medyada şöyle sözler paylaşıyor: " Bulursun ararsan hata, hep ölçer biçersen cefa ". Aslışah Alkoçlar yakın bir arkadaşına, "Ben özgürlüğüme düşkünüm.

Erdoğan'ın benzer çıkışları daha önce de yaptığını kaydeden CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı'nın hesabını vereceksiniz dediği gazeteciler için savcıların harekete geçtiğini ve söz konusu ismler hakkında soruşturmalar açıldığını söyledi. O vaka işte meşhur MİT TIR'larının özellikle FETÖ'cü yargı mensupları tarafından ki şu anda onlar içeride onlar tarafından durdurularak servis edilmesi bu işin içinde rol alan kişinin bir başka meslektaşlarına attığı adım bunun neticesinde ciddi bir skandalın yaşandığı süreç var. "Şimdi de "Adalet Yürüyüşü'nden duyduğu korku nedeniyle örtülü olarak "Yarın savcılar, seni de çağırırsa" diyor. Biz değil saray savcılarının bizi çağırmasından korkmak, bütün şer güçlerini bir araya getirip, üzerimize gelseniz de mazlumların adalet isteğini yükseltmeye devam edeceğiz". O "çağırırlarsa" sözü, "çağırın" talimatıdır. "Türkiye o kadar baskıya ve zorbalığa teslim olacak noktada değil, gök kubbeyi dar ederiz." yanıtını verdi. Gök kubbeyi dar ederiz. "Sarayın savcılarına teslim olmamaya kararlıyız ve bu kararlılıkla da devam edeceğiz" dedi.

Ankara'daki Darbe Girişimi Davalarında İlk Karar Çıktı
Davada sanıkların 18'i ağırlaştırılmış müebbet ve 12'şer yıl ceza alırken 5 sanık müebbet hapis ve 10'ar yıl ceza aldı. Duruşmanın öğleden sonraki kısmında mahkeme heyeti sanıklar hakkındaki kararını açıkladı.

CHP'li Bülent Tezcan: Erdoğan savcılara talimat verdi