Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Ege Denizi'nde 5.3 şiddetinde deprem

Ege Denizi'nde 5.3 şiddetinde deprem

18 Haziran 2017

Son olarak gerçekleşen 6.2 büyüklüğündeki deprem korkuya sebep olurken, artçı depremlerin olması da vatandaşları paniğe sokuyor. Merkez üssü Ege Denizi olan depremin büyüklüğü 4.8 olarak bildirildi.

Depremin nasıl oluştuğunu, deprem dalgalarının yeryuvarı içinde ne şekilde yayıldıklarını, ölçü aletleri ve yöntemlerini, kayıtların değerlendirilmesini ve deprem ile ilgili diğer konuları inceleyen bilim dalına "SİSMOLOJİ" denir. Yerin 13.8 kilometre derinliğindeki deprem bölgede kısa süreli paniğe neden oldu. Bugün ise yine İzmir'de deprem oldu ve depremin merkez üssünün ise Urla olduğu belirtildi. İilk tespitlere göre depremde can ve mal kaybı yaşanmadı. AFAD'dan gelen bilgilere göre Ege Denizi'nde 5,3 şiddetinde deprem meydana geldi.

'Hak ve adalet Ankara-İstanbul E-5 karayolunda aranmaz'
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yürüyüşü sırasında oğlu Kerem Kılıçdaroğlu ile nişanlısı Mine Alşan da eşlik ediyor. Cihangir İslam , Mazlum-Der Eski Genel Başkanı Ömer Faruk Ünsal ve AKP Eski MKYK Üyesi Fatma Bostan Ünsal yer aldı.

İzmir'de 1 hafta içerisinde üçüncü deprem meydana geldi.

Deprem Nedir? Nasıl Oluşur?

Doğan Holding Ankara Temsilcisi Muratoğlu, 2 yıl 1 ay hapse mahkum edildi
Savunması sorulan sanık Muratoğlu, "Tanık olarak dinlenilen kişi benim suç işlemediğimi söylüyor. Karar açıklandığı sırada duruşma salonuna alınmayan izleyiciler, tahliyeyi sevinçle karşıladı.

Deprem uzmanlarının açıklamalarına göre Ege Bölgesi fay hattında toplam 32 atom bombası büyüklüğünde enerji bulunuyor. Ege Deni açıklarında son bir haftadır şiddetli depremler meydana geliyor. Eğer yeryüzüne yakın bir yerde çok büyük şiddette bir deprem meydana geldiyse bu tsunami, volkanik hareketler ve toprak kaymaları gibi birçok doğa olayını da tetikleyebilmektedir.

Akkuyu nükleer santrali'ne 49 yıllık üretim lisansı
Akkuyu nükleer santrali ile ilgili yapılan işbirliği anlaşması, Türkiye ve Rusya arasında 2010 yılında imzalanmıştı. Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'ndan ( EPDK ) son dakika Akkuyu Nükleer Enerji Santrali Kararı.

Ege Denizi'nde 5.3 şiddetinde deprem