Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Hakkari'de patlama: 2 şehit, 7 yaralı

Hakkari'de patlama: 2 şehit, 7 yaralı

18 Haziran 2017

Teröristler tarafından döşenen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu 2 askerin şehit olduğu ve 7 askerin yaralandığı Çukurca kırsalındaki operasyonlar devam ediyor.

Teröristlerle çıkan çatışma sonucunda 5 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyon kapsamında 3 terörist ölü ele geçirilirken, çevre köylerden birine kaçan iki teröristin etkisiz hale getirilmesi için bölge çembere alındı.

Akaryakıta yerli bitkisel katkı zorunlu oldu
Tebliğ 1/1/2018 tarihinde yürürlüğe girecek. İhrakiye amacıyla ikmal edilen motorin, biodizel harmanlama yükümlülüğü dışında olacak.

Erzurum ve Hakkari'den üzücü haberler art arda geldi. Çıkan çatışmada Uzman Çavuş Yakup Yılmaz ağır yaralanarak helikopterle Erzurum " a getirildi. Acı haberi alan ailenin feryatları yürekleri dağladı.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK'nın tuzakladığı el yapımı patlayıcı askerlerin geçişi sırasında patlatıldı.

Benzin Fiyatlarına 9 Kuruş İndirim Geliyor
Motorine ise 19 Haziran'da indirim yapılması beklenirken, bu akaryakıt türüne en son 10 Haziran'da 8 kuruşluk indirim gelmişti. Benzinin litresi İstanbul'da 5,01 liradan 4,92 liraya, İzmir'de 5,04 liradan 4,95 liraya düşecek.

4 kardeşi bulunan şehit Onur Tiken'in yaklaşık 2 ay önce nişanlandığı, bir ay önce ablasının düğünü için Çatalpınar'a geldiği, Ağustos ayından sonra da düğünü olacağı belirtildi. Baba evinin üst katını Onur Tiken'in yaptırdığı ve inşaatın devam ettiği ifade edildi. Şehidin naaşı uçaktan indirilerek tören mangası tarafından omuzda cenaze aracına taşınırken, annesi Esma ile babası Alaaddin Tiken, gözyaşlarına boğularak sinir krizi geçirdi. "Adı gibi onurlu çocuktu, bir ay önce buradan gitmişti" dedi.

Şehidin kuzeni olan Ahmet Tikenoğlu, "Babası bugün jandarmaya gitti yaralı olduğunu söylemişler". Kendisi Hakkari Yüksekova'da görev yapıyordu.

Kız kardeşini öldürmekten aranan Ergenekon sanığı Erhan Timuroğlu galeriyi taradı
Bu arada Erhan Timuroğlu'nun yakalanması için ise çalışmaların sürdüğü belirtildi. Polis yine yakalayamadığı şüpheli için özel bir ekip oluşturarak peşine düştü.

Hakkari'de patlama: 2 şehit, 7 yaralı