Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Hastaneye kaldırılan askerler taburcu edilmeye başlandı

Hastaneye kaldırılan askerler taburcu edilmeye başlandı

18 Haziran 2017

Manisa " da bir zehirlenme vakası daha yaşandı.Gelen son dakika bilgisine göre Manisa 1. Manisa'da General Seyfettin Çalbatur Kışlası 1'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda dün akşam zehirlenen 69 askerin ardından bu akşam yemek yiyen 540 asker gıda zehirlenmesi sebebiyle hastanelere götürüldü. Bulantı ve kusma şikayeti görülen askerler, revire başvurdu.

Hemen hemen 50 asker, zehirlenme şüphesi ile birliğe sevk edilen ambulanslar ile Manisa Merkezefendi ve Manisa Devlet Hastanelerine sevk edildi.

Manisa'da 23 Mayıs tarihinde Manisa 1.

Kavurmacı ve Çapkın gözaltına alındı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , " Kavurmacı'ya tutuklama kararını doğru bulmuyorum" dedi. Mahkeme, Çapkın hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmetmişti.

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında görevli 69 er, akşam yemeğinder zehirlendi. Yaşanan talihsiz olaydan 3 gün sonra 6.

CHP milletvekili Tur Yıldız Biçer, olayın yaşandığı Manisa'dan açıklamalarda bulundu. Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda toplu zehirlenme olayı yaşanmış ve 70 asker hastaneye sevk edilmişti. Sayı yüzleri bulmuş durumda ve askerlerin durumu dünden daha ağır.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'ın, hükümetten konuyla ilgili bilgi talep etmesi üzerine açıklama yapan Özlü, "Böyle bir olay olmuş". Bu firma adeta korundu. Bu firmayla ihaleyi yapan Milli Savunma Bakanlığıdır.

Ankara'daki Darbe Girişimi Davalarında İlk Karar Çıktı
Davada sanıkların 18'i ağırlaştırılmış müebbet ve 12'şer yıl ceza alırken 5 sanık müebbet hapis ve 10'ar yıl ceza aldı. Duruşmanın öğleden sonraki kısmında mahkeme heyeti sanıklar hakkındaki kararını açıkladı.

Manisa'da bu ilk zehirlenme vakası değil. Tugay Komutanlığı içinde de çadırlar kurulduğu ve çok sayıda askere müdahale edildiği öğrenildi. CHP'li vekil Biçer, taburcu olmadan önce askerleri ziyaret etti, durumları hakkında bilgi edindi. "Çocuklarımızın durumunun ciddiyetini değerlendirdik." dedi. Hastanelerde 69 askerin tedavisinin sürdüğünü belirten Güvençer, şunları kaydetti: "Elbette çocuklarımızın böyle rahatsızlanmış olması ve böyle Manisa " da ve Tugay Komutanlığımızda ikinci kez böyle bir hadisenin yaşanmış olması bizleri derinden üzdü. Serum verildi. Askerlerin kan tahlilleri yapılıyor.

Manisa'da dün olduğu gibi bugün de kışladaki akşam yemeğinin ardından 200 asker hastaneye kaldırıldı. Askerlerin ne yedikleri ve içtikleri konusunda açıklama yapılmadı. Sabotaj ihtimalini gündeme getiren Nurlu, "Çünkü artık bu olay sıradan bir zehirlenme vakası değildir".

Serenay Sarıkaya ile Ozan Güven'in Fi sezon finalindeki sevişme sahnesi olay oldu
Başrollerinde ise Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Ozan Güven ve Berrak Tüzünataç gibi tecrübeli isimler paylaşıyor. Ancak dizinin başrol oyuncularından Ozan Güven, dizinin yeni sezonu hakında ipucu verdi.

Hastaneye kaldırılan askerler taburcu edilmeye başlandı