Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » ABD ve Irak ordusu Musul için seferber

ABD ve Irak ordusu Musul için seferber

19 Haziran 2017

Irak'ın Musul kentinde terör örgütü DEAŞ'ın düzenlediği bombalı saldırıda 7 askerin öldüğü, 22'sinin yaralandığı bildirildi. Irak ordusu Musul'da yoğun sivil nüfusun yaşadığı ve dar sokaklarıyla bilinen "Eski Şehir" bölgesine yönelik operasyonun bu sabah şafak vaktiyle başlatıldığını açıkladı.

Ninova Bölgesi Güvenlik Komitesi Başkanı Mohamed Ibrahim, yaklaşık 1500 dolayında IŞİD militanının Nuri el Kabir Camisi yakınında üs kurduğunu, ordu birliklerinin sivil kayıplara neden olmamak için ağır silahlar kullanmaktan kaçındıklarını söyledi. Operasyonun başlamasından saatler sonra Babul Beyz ve Bab Legeş mahallelerine girmeyi başaran Iraklı güçlerle DEAŞ'lılar arasında şiddetli çatışamlar yaşanıyor.

'Hak ve adalet Ankara-İstanbul E-5 karayolunda aranmaz'
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yürüyüşü sırasında oğlu Kerem Kılıçdaroğlu ile nişanlısı Mine Alşan da eşlik ediyor. Cihangir İslam , Mazlum-Der Eski Genel Başkanı Ömer Faruk Ünsal ve AKP Eski MKYK Üyesi Fatma Bostan Ünsal yer aldı.

Büyük Musul operasyonu 17 Ekim 2016'da başlatılmıştı. Musul, 2014 Haziran ayında terör örgütü DEAŞ'ın eline geçmişti.

Bölgede 150 ila 200 bin sivilin mahsur kaldığını sanıyoruz. BÖLGEDE MAHSUR KALAN BİNLERCE SİVİL VAR BM Irak İnsani İşler Koordinatörü Lise Grande, terör örgütü DEAŞ'ın Musul'un batısındaki Eski Şehir bölgesinde sivilleri canlı kalkan olarak kullanmak istediğini ve kaçmaya çalışanları vurduğunu açıklamıştı. "Temiz su ve yiyeceğin bulunmadığı bölgedekiler çaresiz durumda." diye konuştu.

Dünyaca ünlü yönetmen John G. Avildsen'in hayatını kaybetti
Oscar Ödüllü ABD'li yönetmen John Avildsen , pankreas kanseri nedeniyle 81 yaşında hayatını kaybetti. En İyi Yönetmen'in yanı sıra En İyi Film ve En İyi Kurgu dallarında da Oscar'a layık görülmüştü.

Grande, "Bölgede 150 ila 200 bin sivilin mahsur kaldığını sanıyoruz".

Serenay Sarıkaya ile Ozan Güven'in Fi sezon finalindeki sevişme sahnesi olay oldu
Başrollerinde ise Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Ozan Güven ve Berrak Tüzünataç gibi tecrübeli isimler paylaşıyor. Ancak dizinin başrol oyuncularından Ozan Güven, dizinin yeni sezonu hakında ipucu verdi.

ABD ve Irak ordusu Musul için seferber