Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Son dakika...LYS soru ve cevapları yayınlandı

Son dakika...LYS soru ve cevapları yayınlandı

19 Haziran 2017

Türk dili ve edebiyatı testinde 2, coğrafya-1 testinde ise 1 soru kısa cevaplı olacak.

Lisans Yerleştirme Sınavlarının (LYS) son basamağı olan LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) öncesi 09.45 kuralı nedeniyle öğrenciler, sabahın erken saatlerinde. Sınavın kapsam geçerliliği yüksek olarak karşımıza çıkıyor. 10- 11 Haziran tarihlerinde matematik ve sosyal bilimler oturumuyla başlayan LYS'nin fen bilgisi, yabancı dil ve edebiyat-coğrafya sınavları ise bu hafta yapıldı. LYSde bugün Fen ve Yabancı Dil oturumları yapıldı. Öğrenciler bu sınavda fizik, kimya, biyoloji sorularını cevapladılar.

'Hak ve adalet Ankara-İstanbul E-5 karayolunda aranmaz'
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yürüyüşü sırasında oğlu Kerem Kılıçdaroğlu ile nişanlısı Mine Alşan da eşlik ediyor. Cihangir İslam , Mazlum-Der Eski Genel Başkanı Ömer Faruk Ünsal ve AKP Eski MKYK Üyesi Fatma Bostan Ünsal yer aldı.

Salon sorumluları sınava 5 dakika kala uyarılarda bulunarak 09.45'ten sonra adayların sınava alınmayacağını duyurdu. Adaylar 1305 dakikada bu soruları cevapladılar. Peki soru ve cevap anahtarı ne zaman açıklanacak.

YGS'den 180 puan ve üzeri alan tüm öğrencilerin girebildiği ÖSYM'nin düzenlediği 2017 LYS sınav sonuç tarihleri belli oldu.

Ankara'daki Darbe Girişimi Davalarında İlk Karar Çıktı
Davada sanıkların 18'i ağırlaştırılmış müebbet ve 12'şer yıl ceza alırken 5 sanık müebbet hapis ve 10'ar yıl ceza aldı. Duruşmanın öğleden sonraki kısmında mahkeme heyeti sanıklar hakkındaki kararını açıkladı.

2017-LYS'de kullanılan sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. Sınav öncesinde aileler ve adaylar saatler öncesinden sınava girecekleri salonların önüne gelip beklemeye başladı.

Adaylar LYS sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sorular konulara göre dengeli dağılıyor. Paragraf sorularının bazıları eleyici düzeyde zordu. "Rölativistik kütle artışı" sorusu müfredat değişikliğinden dolayı öğrencileri zorladı.

Arka Sokaklar 446. bölüm 2. fragmanı yayınlandı
Rıza'yı İhsan kaçırmıştır. İhsan Arif Müdür'ü arar ve Rıza'yı serbest bırakma karşılığında Valeri'den olan bebeğini ister. Bölümünde ekip, Rıza Baba'yı kurtarmaya çalışıyor! Ayla ve Pınar, merak içinde emniyete gelirler.

Son dakika...LYS soru ve cevapları yayınlandı