Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Ünlü matador Ivan Fandino aldığı boynuz darbesi sonrası hayatını kaybetti

Ünlü matador Ivan Fandino aldığı boynuz darbesi sonrası hayatını kaybetti

19 Haziran 2017

Bir pelerin kullanarak boğayı kızdırmak ve ucu çengelli şişleri boğaya batırmak üzerine kurulu olan 'performans' sırasında matador, pelerinin üzerine bastı ve dengesini kaybetti.

Dünyaca ünlü yönetmen John G. Avildsen'in hayatını kaybetti
Oscar Ödüllü ABD'li yönetmen John Avildsen , pankreas kanseri nedeniyle 81 yaşında hayatını kaybetti. En İyi Yönetmen'in yanı sıra En İyi Film ve En İyi Kurgu dallarında da Oscar'a layık görülmüştü.

2005 yılından bu yana profesyonel olarak boğa güreşi müsabakalarına çıkan yapan İspanyol matador Ivan Fandino, Fransa'nın güneyindeki Aire Sur L'Adour Arenası'nda düzenlenen boğa güreşinde aldığı ağır darbe sonucu hayatını kaybetti. Boğaların ok darbeleriyle öldürüldüğü boğa güreşleri her yıl tartışmalara neden oluyor.

Akaryakıta yerli bitkisel katkı zorunlu oldu
Tebliğ 1/1/2018 tarihinde yürürlüğe girecek. İhrakiye amacıyla ikmal edilen motorin, biodizel harmanlama yükümlülüğü dışında olacak.

Fandino adına yapılan açıklamada vücudunun sağ tarafında 15 santim derinliğinde boynuz darbesi alan İspanyol matadorun akciğer gibi bazı hayati organlarının ciddi yara aldığı ve kurtarılamadığı belirtildi. Fandino'nun ölümünden dolayı İspanya Kraliyet Ailesi, İspanya hükümeti ve çok sayıda matador sosyal medya aracılığıyla başsağlığı mesajları yayınladı.

Hakkari'de patlama: 2 şehit, 7 yaralı
Teröristlerle çıkan çatışma sonucunda 5 terörist etkisiz hale getirildi . Acı haberi alan ailenin feryatları yürekleri dağladı. Kendisi Hakkari Yüksekova'da görev yapıyordu.

Fandino, 20. yüzyıldan bugüne dek boynuz darbeleriyle ölen 36.

Ünlü matador Ivan Fandino aldığı boynuz darbesi sonrası hayatını kaybetti