Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » BAE Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Karkaş: Katar'a uygulanan tecrit uzun yıllar sürebilir

BAE Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Karkaş: Katar'a uygulanan tecrit uzun yıllar sürebilir

20 Haziran 2017

Ablukaya diplomatik destek sağlamak amacıyla ziyaret ettiği Londra'da konuşan Enver Gargaş, Katar'ı "teröre desteğini son veren bir anlaşmaya uymaya zorlamak için Batılı bir izleme mekanizmasının gerekeceğini" savundu.

Katar'ın güçlü Arap komşularının uyguladığı izolasyonun 'yıllar' sürebileceğini söyleyen Gargash, Türkiye'yi krizde dengeli bir tutum sergilemeye çağırdı.

Ege Denizi'nde 5.3 şiddetinde deprem
Son olarak gerçekleşen 6.2 büyüklüğündeki deprem korkuya sebep olurken, artçı depremlerin olması da vatandaşları paniğe sokuyor. Yerin 13.8 kilometre derinliğindeki deprem bölgede kısa süreli paniğe neden oldu.

Dışişleri Bakanı Enver Gargaş, "Katar'a yönelik politika yıllar sürebilir, Türkiye akil olmalı" dedi.

Suudi Arabistan'la birlikte Katar'a karşı ablukanın başını çeken Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) Türkiye'ye bir eleştiri geldi.

Nokia telefonlar Türkiye'de, fiyatları belli oldu
Gümüş beyaz, mat siyah, mavi ve bakır beyaz olmak üzere dört farklı renk seçeneği bulunan Nokia 3'ün piyasa satış fiyatı 949 TL . Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi ile gelen Nokia 5 , önde 8 arkada ise 13 megapiksellik kamera kullanıyor.

Gargash, önümüzdeki günlerde Doha yönetimine sunulacak talepler hakkında, "Katar bunun yeni bir ilişki türü olduğunu ve yıllarca sürebileceğini söyledi. Eğer siyasi rollerine dair sapkın görüşleri yüzünden dışlanmak istiyorlarsa bırakın dışlansınlar" dedi. Körfez ülkeleri IŞİD, El Kaide ve Müslüman Kardeşler gibi örgütlere destek olmakla suçlanırken, Doha yönetimi ise iddiaları reddediyor.

ABD ve Irak ordusu Musul için seferber
Irak'ın Musul kentinde terör örgütü DEAŞ'ın düzenlediği bombalı saldırıda 7 askerin öldüğü, 22'sinin yaralandığı bildirildi. Grande, "Bölgede 150 ila 200 bin sivilin mahsur kaldığını sanıyoruz".

BAE Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Karkaş: Katar'a uygulanan tecrit uzun yıllar sürebilir