Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Kadir Gecesi mesajları: 2017 Kadir Kandil Mesajları

Kadir Gecesi mesajları: 2017 Kadir Kandil Mesajları

21 Haziran 2017

Unutmayalim ki; özellikle bu gecede Tevvab olan Allah tövbelerimizi kabul edecektir. Muhammed Mustafa (S.A.V)'e Hira Dağı'nda indirilmeye başlandığı gece olan Kadir Gecesi'nin, bin aydan daha hayırlı olduğunu kaydetti. Bizlere bir ikram olarak sunulan bu kutsal Kadir gecesinde dualarimizdan insanligin huzuru, sevgi ve kardesligin saglanmasi ve devami için bizlere daha fazla güç, iman vermesi için yakaralim. Oğuz, mesajında, Kadir Gecesi'nin Kur'an-ı Kerim'de "bin aydan daha hayırlı bir gece" olarak ifade edildiğini aktardı. Kim Kadir gecesinin faziletine inanarak ve alacağı sevaba Allah'tan bekleyerek ibadet ile geçirirse geçmiş günahları bağışlanır. Kur'an-ı Kerim'de "Bin aydan daha hayırlı" olduğu bildirilen Kadir Gecesi'ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.

O gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler; her çeşit barış, huzur, saadet ve güven taşırlar. ta şafak sökünceye dek!. "O gece tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir". Kadir gecesi nedir, bilir misin sen? 'Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır' ayeti, bu gecenin bir ömürlük zamana eş değer olduğunu anlatmaktadır. Kadir gecesinden Mekke devrinde nazil olan ve Kur'an'ın doksan yedinci suresi olan beş ayetlik Kadr Suresi'nde bahsedilir. Zikredilir, salavat-ı şerife getirilir. Dualar edilir. Fakir ve kimsesizler doyurulur, bol bol sadaka verilir. Kadir Gecesi mesajları neler?

Dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hakim kılmalıyız. Yetimlerin, kimsesizlerin, fakir ve muhtaçların bükük boyunlarını doğrultmalı, onların kırık kalplerini onarmalı, ellerinden tutup topluma kazandırmalıyız. İşte Kadir Gecesi ile ilgili tüm her şey...

#Kura'ni Kerim okunmalı, okuyanlar dinlenmeli, uygun mekanlarda Kura'ni Kerim ziyafetleri verilmeli.

ABD Suriye Rejimine Ait Savaş Uçağını Düşürdü
Açıklamada, ABD liderliğindeki koalisyon güçlerinin Rakka kırsalında Suriye ordusuna ait bir savaş uçağını düşürdüğü bildirildi. Yapılan açıklamada; " ABD destekli kuvvetlerin yakınını bombalayan Suriye savaş uçağı düşürüldü" ifadeleri kullanıldı.

Kaza, nafile namazlar kılınmalı; varsa o geceye ait nakledilen namazlar, onlar da ayrıca kılınabilir; kandil gecesi, özü itibariyle ibadet ve ibadette ihsan şuuruyla ihya edilmeli.

- Peygamber Efendimiz'e (sas) salât'ü selâmlar getirilmeli; O'nun şefaatini ümit edip, ümmetinden olma şuuru tazelenmeli.

Küs vе dargın olanlar barıştırılmalı; gönüller аlınmаlı; kederli yüzler güldürülmеli.

Kadir Gecesi ne zaman kutlanacak?

Askeri konvoya saldırı: 1 şehit, 5 yaralı
Altı kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış yaralanan kahraman silah arkadaşlarımız hastaneye sevk edilmişlerdir denildi. Güvenlik güçleri saldırıyı gerçekleştiren PKK " lı teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede operasyon başlattı.

Kadir Gecesi'nde Kur'an-ı Kerim'in mesajının anlaşılması gerektiğini söyleyen İşliyen, "Kur'an'ın nüzulü hürmetine yılda bir kez yaşanan bu olay, Allah'ın müminlere çok büyük bir ikramı, ihsanı ve lütfu olarak her sene tekerrür etmesidir". Allah camilerimizin her gün bu şekilde dolmasını tüm İslam alemine nasip eylesin.

Ramazan ayının bitmesine sayılı günler kala "Kadir Gecesi ne zaman?" sorusunun yanıtı merak konusu oldu.

- Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Milyonlarca müslüman, büyük bir hasretle bu mübarek geceyi bekliyor.

- Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rаbbin yüce katına ilеtilmisinе vesile olan kandiliniz mübarek оlsun. Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Aişe validemize öğrettiği, "Allah'ım, sen affedicisin, affetmeyi seversin, bizi de affeyle.' niyazını hayatımızda sözlü ve fiili duaya dönüştürmekten geçer". Anamızı, babamızı bağışla, bütün inananları, milletimizi ve ülkemizi koru.

Deniz Seki'nin Yanında Aşka Gelen Faruk Salman, Ellerini Semaya Açıp Şükretti
Milliyet gazetesinin haberine göre Nişanlısı Faruk Salman'la Türkbükü Galen Otel'in iskelesinde yemek yiyen şarkıcının, keyfi yerindeydi.

Kadir Gecesi mesajları: 2017 Kadir Kandil Mesajları