Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Uber'in CEO'su Travis Kalannick istifa etti

Uber'in CEO'su Travis Kalannick istifa etti

21 Haziran 2017

New York Times'ın bugün yayınladığı bir habere göre Uber'in son zamanlarda çok tepki gören yönetim kurulu başkanı Travis Kalanick, uygulamanın önde gelen yatırımcılarının liderliğini çektiği "hissedar isyanı" sonucunda, 2009'da kurmasına yardım ettiği özel araç hizmeti sunan şirketin yönetim kurulu başkanlığından istifa etmek zorunda kaldı.

Dilekçeyi takiben yapılan ve saatlerce süren toplantının ardından, Kalanick, başkanlıktan istifa edeceğini fakat yönetim kurulunda söz sahibi olmaya devam edeceğini duyurdu.

'Fi'nin sezon finalinde büyük hata!
Başladığı günden beri ateşli sahneleri ile gündemden düşmeyen internet dizisi Fi, önceki gün yayınlanan 12. bölümüyle sezon finali yaptı.

Foreks'in haberine göre; Kalanick, son dönemde Şirkette üst üste yaşanan skandalların ardından dönüş tarihi verilmeden süresiz izne çıkarılmıştı. Travis Kalanick, özellikle ABD medyasında, şirket içindeki cinsel tacizlerin baş sorumlusu olarak gösteriliyor ve bu taciz olaylarını araştırmayarak şirkette erkeklerin taciz konusunda cesaretlenmesine neden olmakla suçlanıyordu.

Uberin piyasa değeri 70 milyar dolar olarak ifade ediliyor. Gazete yatırımcıların doğrudan Kalanick'e ilettiği "Uber'i ileri götürmek" başlıklı mektubun da bir kopyasına eriştiğini ve mektupta Kalanick'in acilen istifaya çağrıldığını not ediyor.

Deniz Seki'nin Yanında Aşka Gelen Faruk Salman, Ellerini Semaya Açıp Şükretti
Milliyet gazetesinin haberine göre Nişanlısı Faruk Salman'la Türkbükü Galen Otel'in iskelesinde yemek yiyen şarkıcının, keyfi yerindeydi.

İlk olarak 2014'te Hindistan " da sürücülerinden birinin kadın yolcuya tecavüz ettiği olayı örtbas etmekle suçlanan Asya müdürü Eric Alexander'ı işten çıkarıldı. Uber'ın adı bu yıl gelişmelerinden ziyade cinsel taciz ve regülatörlerden kaçınmak için kullandığı yazılımlarla anıldı.

Ama firmadaki en büyük patlama noktası eski yazılım mühendisi Susan Fowler'in 19 Şubat'ta yazdığı blog yazısından sonra oldu. Fowler, kadınların Uber'de karşılaştığı pek çok sorunu ve ayrımcılığı da yazdı.

Fransa'da seçimlerin ikinci turu yapılıyor
Fransa'nın ana kara topraklarında oy verme işlemi, küçük şehirlerde 18.00de, büyük şehirlerde ise 20.00de sona erecek. Seçimin sonucunda Ulusal Meclisteki milletvekillerinin önemli bir çoğunluğunun yenileneceği tahmin ediliyor.

Uber'in CEO'su Travis Kalannick istifa etti