Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Binali Yıldırım bankalara rest çekti

Binali Yıldırım bankalara rest çekti

22 Haziran 2017

Sanayileşmek milli bir davadır. Para kazanmak için tercih edilecek en öncelikli iş değildir. En zor yollarından biri sanayici olmaktır. Bir imalat yaptınız onun için binbir zahmete katlanırsınız ama işin sonunda bütün yorgunluğunuz gider ne para kazandığınızı ne kaybettiğinizi düşünürsünüz. Sanayiciler olarak ülkemizin medarı iftiharısınız. "Tükiye dünyada sayılı ülkeler arasında yer alıyorsa sizin yatırımlarınızın çok önemli bir katkısı var".

15 Temmuz sonrası milletimize, sizlere güvendik.

Beni Affet dizisinde aşk filizlendi! Şeyma Korkmaz ile Cüneyt Mete birlikte
Hürriyet'te yer alan habere göre şu anda 'Aşk ve Mavi' dizisinde oynayan Cüneyt Mete ve Şeyma Korkmaz birlikte tatile çıktı . Cüneyt Mete ile Şeyma Korkmaz , aşk yaşıyor . 1988 yılında Eskişehir'de dünyaya gelen Şeyma Korkmaz Eskişehirli'dir.

Kurdaki dalgalanmayı gördük ardı ardına bir çok tedbir aldık. Dünyada Çin ve Hindistan'dan sonra üçüncü sıraya yerleştik. Bunları söylerken tabi dudak büküyordu birçok insan. Biz bir yandan referandum için kampanya yaparken, bir yandan da parlamentoyu boş bırakmadık çalıştırdık. Tren kalkıyor hareketten önce son çağrıyı yapıyorum. ya adam gibi makul bir faiz oranını benimsersiniz ya da bunun da tedbirini alırız. Bunu bankacılarımız tehdit olarak algılamasın. Aracımız olduğunu bilsinler. İstiyoruz ki doğal seyrinde işler düzelsin. "Bankalar zora girmişti, şimdi Allah'a çok şükür bankaların rasyoları arttı" dedi. "O araçlarımızı kullanmaktan çekinmeyiz ama istiyoruz ki bu tatlılıkla olsun" diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, "Bizde bir söz var. El eli yıkar, el de yüzü yıkar". Çok da zamanımız yok. "Çünkü hepimiz aynı gemideyiz." ifadesini kullandı.

TİM Başkanvekili Süleyman Kocasert gözaltına alındı!
Kocasert ve gözaltına alınan 5 iş adamının serbest bırakılmasının ardından DENİB tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Kocasert'in Merkezefendi ilçesi Gerzele Mahallesindeki sitede bulunan evinde 2 saat 15 dakika arama yapılmıştı.

Yaşanan darbe teşebbüsüne rağmen büyümenin devam ettiğine dikkat çeken Başbakan Binali Yıldırım, "Bizim yapmamız gereken sürdürülebilir kalkınmayı garanti altına almak".

Yatırımcıların yatırımların kapsayıcı olması lazım. Kalkınmanın kapsayıcı olması lazım. "İstikrar ve güven.' İstikrar ve güven bu işin iki sihirli kelimesidir". Türkiye'de bu var mı, var. Var olduğu için etrafımız ateş çemberi olduğu halde büyümeye devam etti. Darbe teşebbüsü ile karşılaştık ama büyümeye devam ettik. Bir tek istisnası 2009'dur malum dünya krizinin dibe vurduğu bir süreçtir. "Bunun işçiliği, elektriği, nakliyesi, ham maddesi var. Hepsinin 55'ini bir seferde bankalara verdikten sonra geriye kalan 45 ile de nasıl geçineceksen geçin." şeklinde konuştu.

Uçak türbülansa girdi! 26 yaralı dördünün durumu ağır
Kunming Havalimanına inen yolcu uçağındaki yolcular kent hastanelerinde tedavi altına alındılar. Yeni Çin Ajansının haberine göre bazı yolcuların kollarında ve bacaklarında kırılmalar oldu.

Yıldırım, İstanbul Sanayi Odasının (İSO) Beyoğlu'ndaki yeni hizmet binasının açılışı ve meclis toplantısında yaptığı konuşmada, ülkenin göz bebeği reel sektör temsilcilerinden İSO'nun aylık meclis toplantısına katılmaktan büyük bir bahtiyarlık duyduğunu dile getirerek, dostlukları arttırmak, bağları güçlendirmek, geleceğin dünyasına birlikte hazırlanmak için Türkiye'yi daha da büyütmek için hep birlikte gayret gösterildiğini söyledi. Bankalara bakıyoruz, faize, enflasyona vesaire, burada işler tersine dönüyor. Bunda bir yanlışlık yok mu? Burada bir yanlışlık var bu doğal bir şey değil, sürdürülebilir de değil. Sanayicilik yapmak, bir sevda işidir. Bankalara diyoruz ki gelin kardeşim aklınızı başınıza alın mevduat yarışına girmeyin. 'Ne veriyorsun', 'yüzde 13', 'Ben 13.2.' Sanki efendim, balık mezbahasında müzayede yapıyor. Olur mu böyle şey? Parayı toplayacaksın ama o parayı kullandıracak kimseyi bulamazsan ne yapacaksın? "Turşusunu mu kuracaksın paranın" ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım bankalara rest çekti