Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Diyanet İşleri Başkanı eleştirdi, Erdoğan ödül verdi

Diyanet İşleri Başkanı eleştirdi, Erdoğan ödül verdi

22 Haziran 2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT 1 ekranlarında yayınlanan "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması" ile ilgili yapılan eleştirilere cevap verdi, "Biz ne yaptığımıza bakacağız, nasıl yaptığımıza bakacağız ve bu yarışmanın içeriğinde neler var buna bakacağızHele hele bu Kur'an-ı Kerim olduktan sonra Kur'an-ı Kerim'in okunması olduktan sonra akan sular durur".

Cumhurbaşkanı Erdoğan o yarışmaya sahip çıktı!
TRT'deki Kur'an yarışmasında sonuçlar belli oldu

Türkiye televizyon tarihinde ilk kez yapılan "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması" nın birincisi İstanbul Üsküdar Mihrimah Sultan Camii İmam Hatibi olarak görev yapan Mustafa Altın oldu. Biz ne yaptığımıza bakacağız, nasıl yaptığımıza bakacağız ve bu yarışmanın içeriğinde neler var buna bakacağız. Kuran ses yarışmalarının güftesi olarak kullanılacak bir kitap değildir. Yarışmanın bir bölümünde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan salona geldi.

ABD ve Irak ordusu Musul için seferber
Irak'ın Musul kentinde terör örgütü DEAŞ'ın düzenlediği bombalı saldırıda 7 askerin öldüğü, 22'sinin yaralandığı bildirildi. Grande, "Bölgede 150 ila 200 bin sivilin mahsur kaldığını sanıyoruz".

Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT tarafından kazananlara verilen altın ödüllerinin yanında kendiside Karahisari'nin Kur'an-ı Kerim'ini hediye etti.

Kadir Gecesi 2017 Ayasofya programı özel program! Kadir Gecesi'nde Ayasofya sürprizi var
Bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesinde, aileniz ve sevdiklerinizle paylaşmanız için anlamlı kadir gecesi mesajı hazırladık. Din İşleri Başkanlığından verilen bilgiye göre, Kadir Gecesi çerçevesinde ülke genelindeki tüm camilerde programlar yapılacak.

Erdoğan, "Bizleri ramazan süresince mutlu eden hafız kardeşlerim sizleri kutluyorum". Burada 8 kardeşimiz mevcut ancak bunların haricinde olan kardeşlerimi de kutluyorum. "Alışılmışın dışında farklı bir program TRT- Diyanet ortaklığı ile hayata geçmiş durumda." dedi.

İbrahim Tatlıses'ten sürpriz karar! Terk etti
Sosyal medyada paylaştığı gönderisinin altına, eğer beni kabul ederseniz artık İzmir'de barınacağım, siz İzmirliler ile yaşayacağım notunu düştü.

Birileri kendi çaplarında eleştiriler yapmış olabilir. Kuran bir hayat kitabıdır. Bunlara kulak asmaya gerek yok. Bu yarışmanın içinde neler var buna bakacağız. Biz ne yaptığımıza bakacağız. "Hele hele bu Kur'an-ı Kerim olduktan sonra Kur'an-ı Kerim'in okunması olduktan sonra akan sular durur." dedi. Görmez TRT'deki yarışma için şu ifadeleri kullanmıştı "Son zamanlarda bir yarışma programı çıkarıldı biliyorsunuz".

Diyanet İşleri Başkanı eleştirdi, Erdoğan ödül verdi