Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Kadir Gecesi 2017 Ayasofya programı özel program! Kadir Gecesi'nde Ayasofya sürprizi var

Kadir Gecesi 2017 Ayasofya programı özel program! Kadir Gecesi'nde Ayasofya sürprizi var

22 Haziran 2017

Bu kadar önemli bir geceyi idrak etmenin şuuru içerisindeyiz.

Rabbimiz belirli gün ve gecelerde tükenmez hazinesinin kapılarını ardına kadar açıyor. "Yüzlerce yıllık kültür ve İslami gelenekten beslenen aziz milletimizin birlik ve beraberliğinin devamı, bu gecede semaya açılan ellerin ve kutsal değerler için çarpan kalplerin ettiği duaların kabul olması dileğiyle başta Salihlili hemşerilerim olmak üzere bütün Türk-İslam aleminin Kadir Gecesi'ni tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı. Leyle-i Kadir... Kadrü kıymet bilme, Rabbimizin bizlere sunduğu sayısız nimetlerin farkında olma zamanı... Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Muhammed (SAV)'in ümmetine mahsus Ramazan ayı içinde bulunan en kıymetli bir gecedir. Kadir Gecesi bizim için Allah'ın büyük bir lütfudur. Dr. Ali Bardakoğlu'nun katılacağı özel Kadir Gecesi programı, Ayasofya'da dualar ve tekbirlerle idrak edilecek.

Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başladığı gece olan Kadir Gecesi, 21 Haziran Çarşamba'yı 22 Haziran Perşembe'ye bağlayan bu gece kutlanıyor. Kadir gecesi, kadrimizin yücelmesine vesile olsun. Öztürk, mesajında, Kadir gecesinin.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendini kurtaracaksan bunlardan kurtar
Biliyor ki hiçbir sözünde durmaz. İspata yönelik bir şeyin varsa Müddei iddiasını ispat ile mükelleftir. İddian ne ise ispat et. Oradan da bir ifade kullanıyor, Cumhurbaşkanı'nın yargıya talimat verdiği ile alakalı ve istifaya çağırıyor.

Hz. Ayişe (RA.) validemiz Peygamberimiz (SAV) efendimize sorar ey Allah'ın Resulü Kadir gecesinin hangi gece olduğunu bilecek olursam o gece nasıl dua edeyim! diye sordum. Ramazan'ın son on günündeki bütün geceleri Kadir Gecesi olarak değerlendirmeliyiz. Meleklerle Ruh o gece Rabblerinin izniyle her iş için iner de iner. Tan yeri ağarıncaya kadar sürecek selamet ve esenliği yaşayacağız.

Kadir gecesi kısa-uzun mesajlar - Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım. Bu gece dargınlıklar, kırgınlıklar, kin ve nefret sona ermeli, sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk ve kardeşlik öne çıkmalıdır. Din İşleri Başkanlığından verilen bilgiye göre, Kadir Gecesi çerçevesinde ülke genelindeki tüm camilerde programlar yapılacak. Hz. Kadir Gecesi bir ömre bedel bir gecedir bu gecede kılınan namaz ve okunacak dualara büyük sevaplar vardır.

Gelecek bir seneye kadar cereyan edecek olan her türlü hadiseler Allah Teâlâ'nın ezelî kaza ve takdiri ile ilgili meleklere bu gece bildirilir (Tecrîdi Sarih Tercemesi, VI, 312).

Diyanet İşleri Başkanı eleştirdi, Erdoğan ödül verdi
Görmez TRT'deki yarışma için şu ifadeleri kullanmıştı "Son zamanlarda bir yarışma programı çıkarıldı biliyorsunuz". Biz ne yaptığımıza bakacağız, nasıl yaptığımıza bakacağız ve bu yarışmanın içeriğinde neler var buna bakacağız.

İlk vahiy İslam inancına göre Allah tarafından Cebrail isimli melek aracılığıyla İslam Peygamberi Muhammed'e ilk vahyin indirildiği yer, Nur Dağı'ndaki Hira Mağarası İslam inancına göre Allah Kur'an'ın ilk ayetlerini Cebrail isimli melek aracılığıyla İslam dininin Peygamberi Muhammed'e Nur Dağı Hira Mağarası'nda göndermiştir. "O gece, fecrin doğuşuna kadar bir esenliktir".

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla. Şüphesiz Biz, (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir Gecesi'nin değerini, kadrini, yüceliğini, büyüklüğünü ve mübarekliğini insanlığı karanlıklardan kurtaran Kerim kitabımızda aramalıyız.

Bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesinde, aileniz ve sevdiklerinizle paylaşmanız için anlamlı kadir gecesi mesajı hazırladık.

Kadir Gecesi mesajları: 2017 Kadir Kandil Mesajları
Kim Kadir gecesinin faziletine inanarak ve alacağı sevaba Allah'tan bekleyerek ibadet ile geçirirse geçmiş günahları bağışlanır. Kur'an-ı Kerim'de " Bin aydan daha hayırlı" olduğu bildirilen Kadir Gecesi'ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Kadir Gecesi 2017 Ayasofya programı özel program! Kadir Gecesi'nde Ayasofya sürprizi var