Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Suudi Arabistan'da veliaht prensliğe Kral Selman'ın oğlu getirildi

Suudi Arabistan'da veliaht prensliğe Kral Selman'ın oğlu getirildi

22 Haziran 2017

Böylece, Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi Abdullah bin Faysal " ın yerine Kral Selman'ın oğullarından biri olan savaş pilotu Emir Halid bin Selman atanmıştı. Daha sonra Kral'ın emriyle 16 güne çıkarılmış, bugün de yayımlanan kararname ile toplamda 23 güne çıkarılmış oldu.

Suudi Arabistan Krallığı, Veliaht Prensliğine Kral Selman'ın oğlu Muhammed bin Selman'ı getirdi. Suudi Arabistan'da daha önce Emir Sultan bin Abdulaziz bin Suud, 31 yaşında iken Savunma Bakanı olarak atanmış, 2011 yılında vefat edinceye kadar yarım yüzyıl bu görevde kalmıştı. İçişleri Bakanlığı'nda da görev değişiklikleri oldu. Bender bin Faysal bin Bender bin Abdulaziz'in İstihbarat Müsteşarı yardımcısı olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendini kurtaracaksan bunlardan kurtar
Biliyor ki hiçbir sözünde durmaz. İspata yönelik bir şeyin varsa Müddei iddiasını ispat ile mükelleftir. İddian ne ise ispat et. Oradan da bir ifade kullanıyor, Cumhurbaşkanı'nın yargıya talimat verdiği ile alakalı ve istifaya çağırıyor.

Yıllardır terörle mücadeleden sorumlu olan ve 2003-2006 yılları arasında el Kaide'nin ülkede yürüttüğü bombalı saldırıları durduran Muhammed bin Nayef ise tüm görevlerinden alındı.

Veliaht prenslikten alınan 57 yaşındaki yeğeni Muhammed bin Nayif ise İçişleri Bakanlığı görevini yürütüyordu.

Kadir Gecesi mesajları: 2017 Kadir Kandil Mesajları
Kim Kadir gecesinin faziletine inanarak ve alacağı sevaba Allah'tan bekleyerek ibadet ile geçirirse geçmiş günahları bağışlanır. Kur'an-ı Kerim'de " Bin aydan daha hayırlı" olduğu bildirilen Kadir Gecesi'ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Yüksek öğrenimini ülkesinde Riyad'daki Kral Suud Üniversitesi'nde "hukuk" alanında yapan yeni Veliaht Prensi, dünya genelinde adını Suudi Arabistan'ın dolaylı olarak İran ile karşı karşıya geldiği Yemen savaşıyla duyurdu. Muhammed bin Selman, hırslı kişiliği ve agresif politikalarıyla tanınıyor.

Kararnameyle, Suudi Arabistan Kralının seçimini öngören Anayasanın 50'nci maddesinde değişiklik yapıldı.

Bülent Arınç: Hamamönü'nde ofis açtım. Hukuk uyuşmazlıklarına arabuluculuk yapacağım
Kendine bu mesleği yakıştırdığını dile getiren Arınç "Eğitimini aldım talebeliğe döndün, derslere girdim yüz üzerinden 86 aldım . Sonra mülakata girdim onu da geçtim şimdi belgem elimde" ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan'da veliaht prensliğe Kral Selman'ın oğlu getirildi