Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Facebook, profil fotoğrafınızı kimlik hırsızlarından koruyacak

Facebook, profil fotoğrafınızı kimlik hırsızlarından koruyacak

23 Haziran 2017

Profil fotoğrafınızı ve görülen bilgileri kopyalayarak aynı isimle hesap açan kötü niyetli kişiler, arkadaş listesindekilere mesaj atarak, dolandırıcılık yapabiliyorlar.

Test aşamasında olan profil fotoğrafı koruma özelliğinin nasıl çalıştığından kısaca bahsedecek olursak; bu özellik başka bir kullanıcının sizin profil fotoğrafını indirme seçeneğini tamamen ortadan kaldıracak. Yeni özellik sayesinde kullanıcıların Facebook " daki profil fotoğrafının indirilmesi, paylaşılması veya gönderilmesi mümkün olmayacak. Ancak bu özellik şu anda yalnızca Android cihazlarda çalışıyor. Ayrıca, arkadaş listenizde olmayan kullanıcılar artık profil resiminizde kendilerini veya başkalarını etiketleyemiyor.

Beşiktaş Portekizli yıldız Pepe'nin peşinde
Dev kulüpler peşinde ama, Beşiktaş transfere yakın " sözleriyle Beşiktaş taraftarını heyecanlandırdı. Spor Toto Süper Lig takımlarından Beşiktaş transferde bombayı Pepe ile patlatmaya hazırlanıyor.

Marc Goodman'in Future Crimes (Gelecek suçlar) adlı kitabına göre günde 600 bin Facebook hesabı hack'leniyor. Diğer ülkelere yayılmaya başladığında size haber vereceğiz.

Şimdilik Hindistan " da yayınlanan özellik hakkında Facebook, "Bunu yakında diğer ülkelere de yaymayı umuyoruz" dedi.

Mersin'de tarım işçilerini taşıyan kamyonet TIR'a çarptı: 3 kişi hayatını kaybetti
Bu sırada aynı istikamette seyreden ve kasasında tarım işçilerini taşıyan kamyonet kaza sebebiyle park halinde olan Tır'a çarptı. TIR ile kamyonet şoförlerinin, ifadelerinin alınması amacıyla polis merkezine götürüldüğü ifade edildi.

Gönderilerinizi, fotoğraflarınızı ve profildeki bilgilerinizi sadece arkadaşlarınızın ya da kendinzin görebileceği şekilde ayarlayın.

Parolanızı ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın.

Genç kızı bu hale getiren 'ENAYi' o torbacı yakalandı!
Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri şüphelinin eşkalenin belirlenmesinin ardından kimliğini de belirledi. Uyuşturucu kullanıldığı iddia edilen genç kızın hali görenleri hayrete düşürdü.

Kullanıcılara cazip gelmesi için bir illüstratör yardımıyla tasarlanan güvenlik ayarı etkinleştirildiğinde, kişinin profil resminin etrafında oluşan mavi çerçeve kullanıcının profil resmini koruyor.

Facebook, profil fotoğrafınızı kimlik hırsızlarından koruyacak