Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » ' Türkiye'nin Israrlı Çağrılarına Rağmen Abd Ypg İle İşbirliğini Yapıyor'

' Türkiye'nin Israrlı Çağrılarına Rağmen Abd Ypg İle İşbirliğini Yapıyor'

23 Haziran 2017

ABD Savunma Bakanı Mattis Bakan Işık'a yazdığı mektupta ABD Savunma Bakanı Mattis silahların Suriye dışına çıkmaması için çalışma yaptıklarının bilgisini de verdi.

Mektupta ABD'nin, IŞİD'in mağlup edilmesinden sonra YPG'ye verilen silahları geri alacağı belirtildi.

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'a Suriye'de yaşanan hareketliliğe dair kritik bir mektup gönderdi.

Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım Robben'in transferi için şartları zorlayacak
Barcelona'dan Fenerbahçe'ye Stoperlerine talip çıkan Sarı- Lacivertliler, her ihtimale karşılık bu bölge için arayışlara başladı. Arjen Robben'in, Fenerbahçe'de forma giyen vatandaşı Robin van Persie'nin de bu transfer için ara buluculuk yapacağı belirtildi.

İlk envanter raporunun bu ay gönderildiğini anımsatan Mattis, mayıs sonunda terör örgütü YPG'ye sağlanan teçhizatla amaçlarının Rakka'nın tecrit edilmesi ve ele geçirilmesi olduğuna işaret etti.

Rakka'yı ele geçirecek kuvvetin yüzde 80'ini Arapların oluşturacağını ve şehri elde tutacak kuvveti yine Araplardan teşkil edecekleri kaydedildi.

Mattis, ABD ile Türkiye'nin ilişkisinin terör örgütü DEAŞ'ın mağlup edilmesinin çok daha ötesinde stratejik ortaklık olduğunu vurguladı.

F.Bahçe'nin eski hocası: "RVP dönerse şaşırmam ama..."
Hollanda şampiyonunun bugün yönetim kurulu toplantısı var. Cor Pot , "Van Persie'nin oğlu futbolcu olmak istiyor". Toplantının en önemli maddesi Van Persie .

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet, ABD'yi YPG'ye silah verme kararından dolayı eleştirmiş, silahların PKK'nın eline geçeceği uyarısında bulunmuştu.

Mektupta, ABD'nin YPG'ye gönderdiği malzemenin listesinin her ay Türkiye ile paylaşılacağı, mühimmatın seri numaraları ve görsellerinin de tutulacağı belirtilirken, DEAŞ mağlup edildikten sonra YPG'ye verilen silahların geri alınacağı da belirtildi.

"Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile taktik ilişkileri bulunduğunu" belirten ABD Savunma Bakanı, "bu ilişkinin şeffaf olmasını arzuladıklarını" ifade etti.

Kadir Gecesi mesajları: 2017 Kadir Kandil Mesajları
Kim Kadir gecesinin faziletine inanarak ve alacağı sevaba Allah'tan bekleyerek ibadet ile geçirirse geçmiş günahları bağışlanır. Kur'an-ı Kerim'de " Bin aydan daha hayırlı" olduğu bildirilen Kadir Gecesi'ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.

"Sahada YPG ile zorunlu işbirliği söz konusu" şeklinde ifadeler kullanan ABD Savunma Bakanı James Mattis, YPG'ye temin edilen malzeme ve teçhizat bilgisinin aylık olarak Ankara'ya söyleneceği vurgulandı.

' Türkiye'nin Israrlı Çağrılarına Rağmen Abd Ypg İle İşbirliğini Yapıyor'