Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Kadir Gecesinde camiler doldu taştı

Kadir Gecesinde camiler doldu taştı

24 Haziran 2017

Ramazan Bayramı heyecanı gelince insanların akıllarına bu soru geliyor: Kadir gecesi hangi gün, kadir gecesi kaç gün kaldı. Son oruç ise 24 Haziranda tutulacak. "Allah herkesten razı olsun." diye konuştu.

Allah'ın bu gecede duaları affettiğini belirten Ömer Bağatur ise, "Kadir Gecesi Kur'an'ı Kerim'in indiği gecedir ve en hayırlı gecedir". Buharinin aktarımına göre Ramazanın son on gününe girildiğinde Hz.

Kadir gecesi, Peygamber Efendimizin çok önem verdiği bir geceydi.

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, Kadir Gecesi nedeniyle mesaj yayımladı.Kendirli, mesajında, ramazanın son günlerine yaklaşıldığını. Haberimiz üzerinden tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

İş Mahkemeleri Kanunu Tasarısı Komisyonda Kabul Edildi (2)
Davaların yığılması halinde, her bir talebe ilişkin vakalar bakımından ispat yükü ve deliller ayrı ayrı değerlendirilecek. Tasarı, arabulucunun görevlendirildiği tarihten itibaren başvuruyu en fazla üç hafta içinde sonuçlandırmasını öngörüyor.

Bu gece bundan sonra peşpeşe gelecek bir dizi kandillerin; Miraç ve Beraat kandillerinin, on bir ayın sultanı Mübarek Ramazan ayının ve kadir gecesi'nin de habercisidir. Kadir gecesi özellikle dualar ile geçirilen bir geceydi. Kadir Gecesi, en faziletli ve kutsal gecelerden biridir. Kadir gecen mübarek olsun.

Kadir Gecesi dolayısıyla Adana ve Osmaniye'deki camiler dolup taştı. Kadir gecesinden Mekke devrinde nazil olan ve Kuranın doksan yedinci sûresi olan beş ayetlik Kadr Suresinde bahsedilir.

Kadir namazı kılınışı Fatiha ve Kadir Suresi ile olur. Bin aydan daha hayırlı olarak kabul edilen bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine ve gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

"Biz onu Kadir gecesi indirdik". 2017 Kadir gecesi okunması gereken dualar nelerdir gibi birçok soruya yanıt vereceğiz.

Zonguldak Valisi Ali Kaban Malatya Valiliğine Atandı
Buna göre, İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy atandı. Buna göre turizm şehirlerinin yeni valileri şu şekilde...

Kur'ân-ı Kerim okunmalı; okuyanlar dinlenmeli; uygun mekânlarda Kur'ân ziyafetleri verilmeli; Kelamullah'a olan sevgi, saygı ve bağlılık duyguları yenilenmeli, kuvvetlendirilmeli. Bu geceyi camilerde ibadet ederek geçirebilirsiniz. Bu gecede Allah'a kulluk görevini yerine getirmede kusur ve yanlışının olduğunu hissedenlerin Yüce Allah'a yönelerek, O'nun rahmet, şefkat ve mağfiretine sığınabilecekleri, karardığını düşündükleri gönüllerini tövbe ve istiğfarla arındırabilecekleri çok özel bir gecedir. Yeryüzüne inen melekler uğradıkları her mümine selam verirler. "Bu müstesna ve muazzez gecenin, yolumuzu ve ruhumuzu hidayet ışığıyla buluşturması en büyük dileğimdir" diyen Coşkun, "Toplumun sosyal yaralarını şifalı elleriyle saran zekat ve fitreleriyle arınma ve yenilenme bilincimizin tazelendiği rahmet ve mağfiret ayı Ramazan'ın sonuna yaklaşırken bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir gecesine erişmenin heyecan ve mutluluğunu yaşamaktayız" ifadelerine yer verdi. Muhammed -sellallahü aleyhi ve sellem-‘e vahyedilmeye başlandığı gecedir. Daha sonra cami avlusunda mevlit-i şerif okutuldu. Bütün Müslümanlara mübarek olsun.

Nurullah Ceylan, "Kadir gecesi bin aydan daha hayırlı bir gece bu kadar Müslümanı bir arda görmenin sevincini yaşıyoruz". Melekler ve Cebrail, Rabbi'nin izni ile her iş için o gece iner.

“Allahım! Sen çok affedicisin, affetmeyi seversin. "Beni bağışla! diye dua et" buyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendini kurtaracaksan bunlardan kurtar
Biliyor ki hiçbir sözünde durmaz. İspata yönelik bir şeyin varsa Müddei iddiasını ispat ile mükelleftir. İddian ne ise ispat et. Oradan da bir ifade kullanıyor, Cumhurbaşkanı'nın yargıya talimat verdiği ile alakalı ve istifaya çağırıyor.

Kadir Gecesinde camiler doldu taştı