Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Macron'a büyük şok! O bakan istifa etti

Macron'a büyük şok! O bakan istifa etti

24 Haziran 2017

Ancak Macron'un hem cumhurbaşkanlığı hem de meclis seçimlerinde gösterdiği büyük başarı Paris'in Suriye konusundaki tutumunu gözden geçirmesine imkân veriyor.

Goulard'ın ardındansa bu sabah MoDem'in lideri ve Adalet Bakanı François Bayrou ve Avrupa Birliği Bakanı Marielle de Sarnez de görevinden istifa etti. Yeni hükümette kadın bakan sayısı erkekleri geçerken, yeni bakanlar da alanının uzmanı isimler arasından seçildi. Kabinede yer alan bakanların 15'i kadın, 14'ü erkek.

Şort giydiği için Melisa Sağlam'ı darp eden Ercan Kızılateş serbest!
Sağlam açıklamasında "Bir de hala konuşuyor utanmaz!" Bu zamana kadar adalete kötü bir söz söylemedim, vicdanları olduğunu sandım. Sağlam'ın teşhis ettiği ve 17 Haziran'da yakalanan saldırgan Ercan Kızılateş , bu suçtan savcılık talimatıyla serbest kaldı.

Genel seçimler sonrası "teknik bir detay" olması beklenen hükümet değişikliği ise gerçek bir revizyona dönüştü.

Fransa'da dün Cumhurbaşkanı Macron'un seçim ittifakı yaptığı merkez sağ MoDem partisinin Genel Başkanı ve Adalet Bakanı François Bayrou, Savunma Bakanı Sylvie Goulard, Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakan Marielle de Sarnez ve Emmanuel Macron'un sağ kolu Bölgelerarası Uyum Bakanı Richard Ferrand haklarında ön soruşturma başlatılması nedeniyle 4 bakan birden görevlerinden çekildiler.

Kadir Gecesi 2017 Ayasofya programı özel program! Kadir Gecesi'nde Ayasofya sürprizi var
Bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesinde, aileniz ve sevdiklerinizle paylaşmanız için anlamlı kadir gecesi mesajı hazırladık. Din İşleri Başkanlığından verilen bilgiye göre, Kadir Gecesi çerçevesinde ülke genelindeki tüm camilerde programlar yapılacak.

Ayrıca Macron bu kimyasal silahlar bulunduğu takdirde kendilerinin imha edeceklerini Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, aralarında Le Figaro gibi basın yayınların bulunduğu basın mensuplarına açıklamada bulundu. Daha önce de Fransa Demiryolları (SNCF) ve Airbus gibi önemli ulaştırma kurumlarını yöneten Florence Parly Savunma Bakanlığı'na getirildi.

Yürüyüş Hareketi'nin lideri olarak seçimlere giren ve birçok partiyle ittifak kuran Cumhurbaşkanı Macron'un kabinesi dağılıyor.

PKK'lı teröristler 23 yaşındaki Necmettin öğretmeni şehit etti
Olay, şehit öğretmenimizin Gümüşhane'ye hareket ettikten kısa bir süre sonra Erzincan-Tunceli yolu üzerinde gerçekleşmişti. Allah rızası için insanlık namına oğlumun serbest bırakılmasını istiyoruz. "Allah rızası için oğlum serbest bırakılsın".

Ulusal Meclis'te toplam 308 milletvekilliği bulunan Cumhuriyet Yürüyüşü tek başına hükümet kurabilecek çoğunluğa sahip bulunuyor. Macron, MoDem " in ağır toplarının gitmesinin ardından kendi istediğine daha yakın bir hükümet kurdu.

Macron'a büyük şok! O bakan istifa etti