Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Personele Yapılan Kreş Yardımından Vergi Alınmayacak

Personele Yapılan Kreş Yardımından Vergi Alınmayacak

24 Haziran 2017

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, 7020 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanunda süre uzatımı olup olmayacağı konusuna ilişkin, herhangi bir şekilde sürenin uzamasının söz konusu olmadığı bilgisini verdi. İşletmelerin personellerine ödediği kreş yardımından alınan "gelir vergisinin" yeni çalışma ile bundan sonra alınmayacağını kaydeden Bakan Ağbal, "Şimdi yaptığımız çalışmada 300 liraya kadar olan yardımdan vergi almayacağız." diye konuştu. 30 Haziran için son başvuru tarihi olduğunu hatırlatan Ağbal, vatandaşların vergi dairelerine bizzat giderek ya da internet sitesi üzerinden yapacakları başvurularda vergi ödemelerini rahatlıkla gerçekleştirebileceklerini belirtti.

Bugün işletmeler istihdam ettikleri personele kreş yardımı yaptıklarında gelir vergisi doğuyordu. İşveren eğer çalışanına öderse biz gelir vergisi almayacağız. Böylece hem çalışanlarımız bakımından destekleyici bir unsur olacak hem de işletmelerimizin kadın istihdamını desteklemesi adına destek olacak.

' Türkiye'nin Israrlı Çağrılarına Rağmen Abd Ypg İle İşbirliğini Yapıyor'
Mattis , ABD ile Türkiye'nin ilişkisinin terör örgütü DEAŞ'ın mağlup edilmesinin çok daha ötesinde stratejik ortaklık olduğunu vurguladı.

Ağbal, vergi kesintisine ilişkin teknik çalışmaların devam ettiğini belirterek, bu çalışmayı yürütürken bütün elektronik ticaret yapan işletmelerin tamamına birden uygulamayı getirmek yerine, bunu sektör ve hizmet bazında belirlemeyi düşündüklerini kaydetti. Yurt dışından e-ticaret hizmeti veren ancak vergi ödemeyen şirketlerden stopaj kesilecek.

İsrail ödemeyi 30 2016 Eylül ayında yapmıştı.

Facebook, profil fotoğrafınızı kimlik hırsızlarından koruyacak
Ayrıca, arkadaş listenizde olmayan kullanıcılar artık profil resiminizde kendilerini veya başkalarını etiketleyemiyor. Marc Goodman'in Future Crimes (Gelecek suçlar) adlı kitabına göre günde 600 bin Facebook hesabı hack'leniyor.

2018'den önce ülkeler arası bilgi paylaşımı başlayacak, vatandaşlar 2018'den önce varlıkları ülkemize getirebilir.

Mersin'de tarım işçilerini taşıyan kamyonet TIR'a çarptı: 3 kişi hayatını kaybetti
Bu sırada aynı istikamette seyreden ve kasasında tarım işçilerini taşıyan kamyonet kaza sebebiyle park halinde olan Tır'a çarptı. TIR ile kamyonet şoförlerinin, ifadelerinin alınması amacıyla polis merkezine götürüldüğü ifade edildi.

Personele Yapılan Kreş Yardımından Vergi Alınmayacak