Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Şort giydiği için Melisa Sağlam'ı darp eden Ercan Kızılateş serbest!

Şort giydiği için Melisa Sağlam'ı darp eden Ercan Kızılateş serbest!

24 Haziran 2017

İstanbul Pendik'te 14 Haziran'da minibüse şortla binen Gelişim Üniversitesi öğrencisi 21 yaşındaki A.M.S."yi, "Bu ne biçim kıyafet?" Başsavcılık serbest bırakılan şüphelininin yakalanması için talimat verdi, Ercan Kızılateş, hakkında gözaltı kararı çıktı.

Pendik'te yaşayan Ercan Kızılateş'in babası Halil Kızılateş de darp olayıyla ilgili Habertürk gazetesine konuştu.

Şikayetçi olduğunu söyleyen Kızılateş, "Kameraları görmüyor musunuz?" Zanlının söyledikleri de en az yaptığı davranış kadar korkunç Kızılateş ifadesinde gerçekleştirdiği saldırıyı tahrik oldum diye savundu. Mahkeme, tutuklama istemini, suçun "basit yaralama" kapsamında kalma ihtimalini gerekçe göstererek reddetti.

Sosyal medya grubu üyeleri 'Suriyeli' tacizciyi yakaladı
Daha sonra Muhammet Dimo topluluk üyeleri tarafından feci şekilde dövüldü. " Türk kızlarından özür diliyorum" şeklinde konuştu. Edinilen bilgiye göre, Suriye Uyruklu Muhammet Dimo , merkez parkta bulunan kadınları taciz etmeye başladı.

İtirazı kabul eden bir üst hakimlik, şüpheli E.K. hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti.

Diğer yandan zanlı Kızılateş, "Vergi Kanunu'na muhalefet" suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezası olduğu için tekrar cezaevine götürüldü. Sağlam'ın teşhis ettiği ve 17 Haziran'da yakalanan saldırgan Ercan Kızılateş, bu suçtan savcılık talimatıyla serbest kaldı. Sağlam açıklamasında "Bir de hala konuşuyor utanmaz!" Bu zamana kadar adalete kötü bir söz söylemedim, vicdanları olduğunu sandım.

Adliye önünde açıklamalarda bulunan Asena Melisa Sağlam, "Şahısın benden şikayetçi olması üzerine ifade vermek için ifade vermeye geldim" dedi. "Ne diyim inşallah ben ceza almam." ifadelerini kullandı. "Kadın dayanışmasından aldığımız güç ile kadın düşmanlarının peşindeyiz" diye açıklamada bulundu.

Kadir Gecesi mesajları: 2017 Kadir Kandil Mesajları
Kim Kadir gecesinin faziletine inanarak ve alacağı sevaba Allah'tan bekleyerek ibadet ile geçirirse geçmiş günahları bağışlanır. Kur'an-ı Kerim'de " Bin aydan daha hayırlı" olduğu bildirilen Kadir Gecesi'ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Yaşanan saldırının görüntüleri ortaya çıktı. Hükümetin açıklamalarından ve yargı kararlarından cesaret alıyorlar. Hakaretlerini duymamak için kulaklığını takıp müzik dinleyen genç kız inmekte olan o yolcunun saldırısına uğradı. Nar Kadın Dayanışması Melisa Sağlam'a destek için Kartal Adliyesi önünde "Kız kardeşimiz Melisa'nın maruz kaldığı şiddetin, davasının takipçisi olacağız". Mahkeme saldırganın "tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına" hükmetti.

Şort giydiği için minibüste üniversiteli Asena Melisa Sağlam'a saldırarak darp eden Ercan Kızılateş'in babasının ifadeleri 'yok artık' dedirtti. Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu yakalnırken, akıl hastası olduğu iddia edilip serbest bırakılmıştı. Saldırgan hakkında Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, Kasten yaralama ve hakaret suçlarından dava açılması bekleniyor. Şüpheli, olayın olduğu minibüsteki kamera görüntülerinden tespit edilerek Cumartesi günü yakalandı ancak aynı gün ifadesi alınarak emniyetten serbest bırakıldı.

F.Bahçe'nin eski hocası: "RVP dönerse şaşırmam ama..."
Hollanda şampiyonunun bugün yönetim kurulu toplantısı var. Cor Pot , "Van Persie'nin oğlu futbolcu olmak istiyor". Toplantının en önemli maddesi Van Persie .

Şort giydiği için Melisa Sağlam'ı darp eden Ercan Kızılateş serbest!