Pazartesi, 27 Mart 2017
Latest news
Home » Markets

Markets

SGK'dan 30 yıl üzeri çalışan memurlara ikramiye açıklaması

perth_map

Kanundan yararlanmak için tanınan 1 yıllık başvuru süresi, "hak düşürücü süre" olarak kabul ediliyor. Torba kanun çıkmadan önce Sosyal Güvenlik Kurumu'na ( SGK ) emekli ikramiyesi için başvuru yapıp dava açmamış olanların eski başvuruları, 27 Ocak 2017 tarihinde yapılmış kabul edilecek. Read More »

Rusya Türk domatesinde ambargoyu kaldırmayacak

perth_map

Konuya dair " İzvestiya " gazetesine açıklama yapan Melano, "Rosselhoznadzor, Türk ürünlerinin sevkiyatına getirilen kısıtlamaların kaldırılma ihtimalini değerlendirmiyor" dedi. Uzun zamandır Rusya ile Türkiye arasında ihracat konusunda süre gelen anlaşmazlıklar ve yaptırımlar iki ülkenin aralarında yaptığı ticarete de zarar veriyor. Read More »

Kiralar düşünce Bağdat Caddesi yeniden canlanmaya başladı!

perth_map

Rapora görе, Kızıltoprаk'tan Mаltepe'yе kadar 5, 5 kilomеtrеlik kısmı kapsayan Bağdat Caddesi , 1973 yılında Boğаziçi Köprüsünün kullanıma аçılmаsıylа büyük bir dеğişimе uğradı. "Caddеdеki tоplam mağaza sаyısının dönüşüm fааliyetleri nedeniyle 332'ye düştüğünü dilе getiren Tavukçoğlu", Bir yıl önce bоş mаğаzа sayısı 110'du. Read More »

Super Mario Run'ın Android'e geliş tarihi açıklandı

perth_map

Nintendo son paylaştığı bilgide Super Mario Run 23 Mart'ta Android pazarına girmiş olacak. Akıllı telefon ve tabletler için özel olarak hazırlanan ve bilgisayar veya akıllı konsollar üzerinden herhangi bir şekilde sunulmayan Super Mario Run oyunu ile ilgili olarak Android cihazlara ne zaman yayınlanacak olduğu merakla bekleniyordu. Read More »

TARİH BELLİ OLDU! Efsane Oyun Süper Mario Android Telefonlara Geliyor

perth_map

Böylece Japon oyun devi, Aralık ayında yaptığı açıklamaya da sadık kalmış olacak. Şimdi Android kullanıcıları oyunun 2.0.0 versiyonunu indirebilecek ve bu esnada iPhone kullanıcıları da oyunun güncellenmiş halini kullanacak. Yeni sürümün neler getireceği henüz açıklanmasa da ücretsiz olarak oynanabilecek daha fazla bölüm ve birkaç yeni karakter beklentiler arasında. Oyun Google Play Mağazası'nda oyunlar listesinde bulunuyor ancak indirime açık değil. Read More »

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onlar görevini yaptı şimdi sıra millette

perth_map

Bu sistem tercüme falan değildir, yerlidir, millidir. Asırlar önce askerlerimiz Çanakkale'de düşmana dünyayı dar ederken, birileri bu savaşa ne gerek var havasındaydı. O gece dökülen yüzlerce kanın sorumlusu kim? O gece silah arkadaşlarına kurşun sıkan kim? Meclis'imizi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni, Özel Hareket Merkezi'ni bombalayan kim? Hepsi suçüstü yakalandı. Read More »

Yandex 18 Mart Çanakkale Zaferini Ana Sayfasına Taşıdı!

perth_map

Bilindiği üzere Google , 1998 yılından bu yana özel günleri hatırlatmak ve anmak amacıyla Doodle çalışması yapıyordu. Bunlardan biri de 18 Mart Çanakkale Zaferi oldu. Görsele tıklayan kullanıcılar, 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili olan arama sonuçlarına yönlendiriliyorlar. Rakibi Google'dan önce işe el atan Yandex'in 18 Mart için hazırladığı ana sayfasındaki değişiklik işte böyle. Read More »

Erdoğan: Hollanda'yı Srebrenitsa Katliamından Biliyoruz

perth_map

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti "Biz Hollanda'yı ve Hollandalıları Srebrenitsa katliamından tanırız". Kendimizi bu seviyeye düşürmeyeceğiz. Sözlerine, "Onların cibilliyetinin, karakterinin ne kadar bozuk olduğunu 8 bin Boşnakı orada nasıl katlettiklerinden tanırız". Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı konuşmada, "Savaşın bile bir ahlakı, kuralı vardır". Read More »

Turkuaz Kart Nedir? Kimler Turkuaz Kart Alabilir? Turkuaz Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

perth_map

Buna göre Türkiye Turkuaz Kart vereceği vatandaşları puanlayacak. Yönetmelikte kart sahibinin nitelikli iş gücüne sahip olması gerektiği kaydedildi. Bakanlık tarafından Turkuaz Kart için başvuru yapan yabancılara, kartı alabilmeleri için puanlama sistemi uygulanacak. Bu öğrencilerden; ön lisans ve lisans eğitimi görenler ikinci yılından itibaren kısmi süreli (haftada 30 saatin altında), yüksek lisans ve doktora eğitimi esnasında ise tam süreli çalışma izni alabilecekken, yüksek ... Read More »

Google ve Levi's'ın akıllı ceketi satışa çıkıyor!

perth_map

Commuter adını taşıyan bu ürün Google ve Levi's tarafından özxel olarak geliştirilen iletken bir kumaştan yapılmış. Cekette hangi hareketin neyi çalıştıracağını ayarlama özgürlüğü var. Ayrıca ceket kolayca yıkanabiliyor. Teknoloji meraklılarının da ilgi göstereceği düşünülen bu ürünün tanıtım videosunu yazımızın sonundan izleyebilirsiniz. Read More »

Bir dönemin efsane oyunu akıllı telefonlara geldi

perth_map

Daha sonra da dönemin ev konsollarının büyük bir kısmına aktarılmış meraklısı ile buluşmuştu. 1942 oyunu şimdi ise iOS ve Android kullanıcılarının indirmesine sunulmuş durumda. Bu modlardan biri " arcade " diğeri daha kolay olan " casual ". Son olarak 1942 oyununun iOS sürümünün 6.99 TL " den Android sürümünün ise 3.89 TL " den satışa sunulduğunu belirtmekte yarar var. Read More »

Google'dan Dünya Kadınlar Günü'ne özel doodle

perth_map

Peki Dünya Bayanlar Günü iyi mi ortaya çıktı? Başkan Çalışkan yaptığı açıklamada: " 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle şehir içi ulaşımı sağlayan belediye otobüslerimiz, 8 Mart 2017 Çarşamba günü hanımlarımıza ücretsiz olarak hizmet verecektir" dedi. Read More »

Çeyrek altın ne kadar? İşte 06.03.2017 tarihli güncel altın fiyatları!

perth_map

Altın fiyatları 7 Mart 2017 Salı ile ilgili en güncel bilgileri ve altın fiyatlarının anlık değişim hareketlerini grafiklerle bigpara.hurriyet.com.tr'den takip edebilirsiniz. Öyle ki çeyrek altın sosyal yaşamda da kendine yer bulmuştur. Çeyrek veya küçük Altın 1.75 gram ve 22 ay. Bu bölüm satın alınabilir ve yere bağlı olarak değişebilir. Read More »

Borsa İstanbul 90 bin puanı aştı!

perth_map

Böylece endeks 2 yıl aradan sonra 91.000 puanın üzerine çıkmış oldu. FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi öncesindeki günü 82 bin 623 puandan tamamlayan Borsa İstanbul'un , darbe girişimden sonraki ilk işlem gününde değer kaybı yüzde 7.08 olmuştu. Read More »

Moody's'ten Türk Bankaları Hakkında Açıklama

perth_map

Moddy's'in açıklamasında, Gayri safi milli hasıla oranında bu yılın sonunda yüzde 5,2; gelecek yılın sonunda yüzde 5,3 seviyesinde artış olabileceği bilgisine de yer verildi. Moody's'in yaptığı açıklamada son olarak, buna rağmen bu durumun birkaç yıldır düşüş yaşanan turist sayısının meydana getirdiği zorluklarla karşı karşıya kalan turizm sektörünü olumlu yönde etkileyebileceği değerlendirilmesi yapıldı. Read More »

PSA, Opel'in satışı için 2,3 milyar dolara anlaştı

perth_map

PSA'nın yaptığı açıklamaya göre General Motors mali operasyonları dahil PSA'ya 900 milyon Euro karşılığında Opel'i sattı. İstihdamı etkilememesi beklenen anlaşmaya göre General Motors İtalya Turin'deki üretim tesisini elinde tutacak. Read More »

Çanakkale köprüsü için tören alanı hazırlanıyor

Tören yapılacak alanı iş makineleri düzleştiriyor. Törene katılımın yüksek olması beklenirken, bu nedenle oldukça büyük bir alanda çalışmalar sürüyor. Köprünün toplam boyu ise 3 bin 869 metre olacak. Lapseki Yaklaşım viyadüğü 650 metre, Gelibolu yaklaşım viyadüğü ise 900 metre uzunluğunda olacak. Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesi Malkara-Çanakkale (1915 Çanakkale Köprüsü dahil) kesimi, yap-işlet-devret modeli kapsamında ihale edildi. Read More »

Google'a Türkiye'de Şok! Rekabet kurulu soruşturma başlattı

perth_map

Bakalım bu soruşturmadan Google hakkında bir olumsuz sonuç çıkacak mı? Google'ın üç şirketi ile sağlanan ekonomik yapı dahilinde mobil işletim sistemi , ile mobil uygulama ve hizmetlerin sunumu ile ilgili davranışların, Google ve orijinal ekipmanların üreticileriyle imzalanmış olan sözleşmeye göre 4045 sayılı Kanun'un 4 ve 6. Read More »

Sayısal Loto 4 Mart 2017 Çekiliş Sonuçları

perth_map

Peki Sayısal Loto sonuçları açıklandı mı? Bu hafta yapılan Sayısal Loto çekilişine göre, 1060. hafta Sayısal Loto çekilişinde kazandıran numaralar belli oldu. Sayısal Loto 25 Şubat çekilişinde büyük ikramiyenin dışında olan sayıları bilen kişi sayısı ve kişi başına kazandıkları ikramiye miktarları şöyle dağıldı; 5 bilen 164 kişi 5 bin 269 lira onar kuruş, 4 bilen 9 bin 76 kişi 72 lira on beşer kuruş ve 3 bilen 166 bin 930 kişi 10 lira doksan beşer kuruş. Read More »

ABD'li General Motors'un Sahibi Olduğu Opel, Fransız Peugeot'a Satılıyor!

PSA ve GM konuyla ilgili açıklama yapmazken Opel " le birlikte GM bünyesinde yer alan Vauxhall'ın da PSA bünyesine geçmesi bekleniyor. Satış işlemi bir başka dev üretici PSA ile General Motors (GM) arasında yapıldığı duyuruldu. Satış konusunda açıklama yapan PSA'nın patronu Carlos Tavares, bu anlaşmayla birlikte Avrupa'nın otomobil şampiyonunu yaratabilecekleri değerlendirmesinde bulundu. Read More »

Bakanlık'tan 10 Bin Aileye 120 Milyon Lira Destek

perth_map

Orman köylüsünün sahip olduğu ekonomik gücü artırmak, kalkınmalarında katkı sağlamak ve destekleri artırarak devam ettirmek amacında olduklarının vurgusunu yapan Bakan Eroğlu, düzenlenen destek projeleri ile birlikte orman köylüsünün gelirini artırmayı, orman ile halk arasında olan ilişkileri iyileştirmeyi, ormanlarda olan baskıyı azaltmayı ve ormanların sürdürülebilir yönetimine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Read More »

Google Pixel 2 Bu Sene Gelecek!

perth_map

WMC 2017 etkinliği kapsamında Barcelona'da bir basın toplantısında konuşan Google'ın donanımdan sorumlu üst düzey başkan yardımcısı Rick Osterloh , Google Pixel 2'nin bu yıl içinde yine premium olarak piyasaya sürüleceğini açıkladı. Bu Yılda Yeni Bir Pixel Akıllı Telefon olacak ve hiçte ucuz fiyatı olmayacak! Ancak Pixel her ne kadar Google üretimi bir cihaz olsa da, iç donanım HTC imzası taşıyordu. Read More »

2017 Şubat Ayının Enflasyon Fiyatları Açıklandı!

perth_map

Ulaştırma grubundaki artış, yüzde 2.82 olarak belirtildi ve onu izleyen gruplar sırasıyla sağlık, mal ve hizmetler, konut, eğlence ve kültür olarak ifade edildi. Buna karşın en zengin yüzde 20 için yoksullaşma yüzde 5.9 oldu. "İnşallah enflasyon o trend içinde gidecek" dedi. "Önümüzdeki dönem özellikle Gıda Komitesi'nin yapacağı çalışmalar çerçevesinde fiyatlar düşecek" dedi. Read More »

Gmail Kullanıcıları Artık 50 Megabayt'a Kadar Dosya Alabilir

perth_map

Acil bir dosya göndermek gerektiğinde birçok kullanıcı bu boyut sınırına takılıyor. Bundan sonra kullanıcılar 50 MB'a kadar dosya ya da belgeyi e-posta eklerine koyarak gönderebilecek ya da alabilecek. E-posta eklerinde 25 MB'lık bir limitiniz olsa bile Google , Drive hesabınızın sınırlarına uygun olarak büyük e-postalarda dosya gönderip almanıza olanak tanıyan Google Drive'ı son derece basitleştirmiştir. Read More »

Erdoğan: YPG'ye silah desteği verenlerin belgeleri elimizde

perth_map

Türkiye'nin bugün geldiği noktadan geriye doğru baktığımızda bu anlattıklarımız yıllar önce yaşanmış uzak hadiseler gibi görünüyor olabilir. Bilhassa yabancı misafirlerimizin bu hususları anlamakta zorluk çektiğinin de farkındayım. Burası göze sezdirmeden gözyaşı silenlerin ülkesidir. Türkiye'nin şu ana kadar mülteciler için 26 milyar dolar harcama yaptığını ileri süren Erdoğan, "Ne yazık ki ne AB ne BM Mülteciler Konseyi verdiği sözde durmamıştır" diye konuştu. Read More »

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Suriye'ye yerleşmek gibi bir derdimiz yok"

perth_map

Referandum çalışmalarının olumlu gittiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan , Bu bilinç arttıkça, olumlu yaklaşım daha netleşecektir. Şuan için olumlu bir izlenim olduğunu söyleyebileceğini belirten Erdoğan , ancak ciddi sayılabilecek kararsız bir kesimin söz konusu olduğunu belirtti. Read More »

Nazlı Çelik ve Erdoğan'a arasında, 'sigara bırakma' sözleşmesi

perth_map

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Nazlı Çelik'e karşı sigarayı bıraktığına dair kameralar önünde sözleşme imzalatıldığı ve sigara bıraktığına dair 28 Şubat itibari ile söz verdiğine değinildi. Erdoğan çevresinde sigara içen birini görünce sigarayı bırakması için teşviklerde bulunuyor. Ayrıca Erdoğan, uçakta Nazlı Çelik'in sigara paketine de el koydu. Read More »

Mesajlaşma Uygulaması Google Allo'nun Masaüstü Versiyonu Yolda!

perth_map

Google Allo'da fotoğraflara doodle veya yazı eklenebiliyor. Google İletişim Ürünleri Başkan Yardımcısı Nick Fox , geçtiğimiz saatlerde Twitter hesabı üzerinden Google Allo'nun masaüstü versiyonundan alınmış bir ekran görüntüsü paylaştı ve geliştirme aşamasının henüz başında olduğunu belirtti. Read More »

Hoş geldin Android Messages, Güle Güle Google Messenger

perth_map

Fakat bunlardan hiçbiri, Whatsapp, Facebook Messenger ya da iMessege kadar başarı sağlayamadı. Çünkü Facebook'un aynı ismi taşıyan Messenger uygulaması çok daha popüler ve Google , bu ikisi arasında ayrım yapılması gerektiğini düşünüyor. Read More »

Google hesapları tüm cihazlardan çıkış yaptı!

perth_map

Türkiye dahil dünya genelinde birçok şahıs sabah uyandığında ufak bir şokla karşılaştı. GMaіl, Google Drive, YouTubе dаhil tüm uygulаmаlаr, Gооgle hesabından çıkış yapıldığı uуarısı verdi. Sorun yaşayan kullanıcılarının Google hesabını kaldırması ve yeniden kurulum yapması gerektiği belirtilirken, daha sonra hesaplarını eskisi gibi herhangi bir sorun yaşanmadan kullanabileceği belirtildi. Read More »

Dünya ebatlarında yedi yeni gezegen keşfedildi, üçü yaşama elverişli olabilir — NASA

perth_map

NASA yapmış olduğu izahat ile coşku yarattı. NASA yetkilileri, bir grup uzay bilimci ekibin dünyaya 40 ışık yılı mesafede bir yıldızın yörüngesinde 7 gezegenin bulunduğunu açıkladı. Jeremy Wilks, Euronews: "Bu keşif exoplanet astronomi alanının nasıl giderek büyüdüğünü ortaya koyuyor". Aynı yıldız çevresinde dolanan birçok "Dünya" bulunmuş oldu! Bazı gazeteler "Evrende yalnız değil miyiz?' başlığını attı". Read More »

Yeni Nokia 3310 için detaylar belli oldu!

perth_map

Bu Nokia telefon, dokunmatik ekranlı ve Android işletim sistemini kullanan, günümüz teknolojisine sahip olan bir akıllı telefondu. Değiştirilebilir bataryasıyla gönlümüze taht kuran Nokia 3310'un da yeni versiyonunda değiştirilebilir bir batarya olması bekleniyor. Read More »