Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Home » Medical

Medical

İçerde dizisi yayınlanan final bölümüyle nefes kesti! İşte İçerde dizisinin finalinde yaşananlar!

perth_map

Show TV'nin fragman görüntülerine göre son zamanların trend dizisi " İçerde " dizisi final yapıyor. Büyük final öncesi milyonlarca izleyici, finalde neler yaşanacağını merak ediyor. Bu durum karşısında öfkeye dönen Celal Baba, Sarp ve Mert'i yakalamak için elinden geleni yapar. Celal, işini bu sefer şansa bırakmaz ve Yılmaz Kardeşleri elinden kaçırmamak için onları sabırla adım adım tuzağına çeker. Read More »

Trump - Merkel krizi giderek büyüyor! Paris İklim Anlaşması bahane

perth_map

ABD Başkanı Donald Trump'ın , küresel iklim değişikliği sorunuyla ilgili Paris Anlaşması'ndan çekildiklerini açıklayacağı bildirildi. ABD'nin diğer ülkelerin önünde yer alması gerektiğine inanıyorum. " İklim değişikliği " nin uydurma olduğunu iddia eden ABD Başkanı Trump enerji politikasında fosil yakıta ağırlık vereceğini duyurmuş ve çevre koruma yönetmeliklerini büyük ölçüde yürürklükten kaldırmıştı. Read More »

Kanser hastaları ilaç parası ödemeyecek

perth_map

Kemik kanseri, sindirim sistemi hastalığı, meme kanseri , böbrek kanseri ve bağışıklık sistemi kanseri tedavilerinde kullanılan dört yeni ilaç da ödeme listesine ilave edildi. İlacın piyasa değerinin kutu başı bin 600 euro olduğu öğrenildi. SGK , HIV virüsü taşıyan hastalar için de bir ilacı geri ödeme listesine aldı. AIDS hastaları en ileri teknoloji ilaçlarda derdine derman bulabilecek. Read More »

Putin'den Paris Anlaşması ve Trump yorumu

perth_map

Bu anlaşmayı imzalayan ülkeler , küresel sıcaklık artışını 1.5 derece'den düşük tutmak için ortak hareket etmek zorundalar. ABD ve Çin Eylül 2016'da anlaşmayı imzalamıştı. Trump , ABD'yi Paris İklim Analşması'ndan çekti. Greenpeace ABD Direktörü Annie Leonard da " Trump'ın izolasyonist tutumu tarihin bu kritik anında ahlaken kınanabilir, ancak iklim değişikliği konusunda küresel olarak kaydedilen ilerlemeyi raydan çıkarma girişimi başarısız olacak" açıklaması yaptı. Read More »

Orucu bozan durumlar nelerdir? İşte Diyanet'ten oruç bozan durumlar listesi

perth_map

Derideki gözeneklerden içeri giren merhem, krem vb. şeyler orucu bozmaz. Çünkü bu gibi şeylerin orucu bozabilmesi için tabii yollardan içeri girmesi gerekir. Kan aldırmak, vermek orucu bozmaz. Kişinin kendi isteği ile ağız dolusu kusması hâlinde ise oruç bozulur. Anestezi, nefes yolu veya iğne ile vücuda ilaç verilerek oluşturulmaktadır. Read More »

Erdoğan'dan yüzde yüz yerli otomobil için önemli adım

perth_map

Kredi imkanlarının genişletilmesine ihtiyaç varsa, onun mücadelesini birlikte verdik. Yüksek faizi ben bir sömürü aracı olarak görüyorum . Bankaların tutumunun adil olmadığını ifade eden Erdoğan "Her yerde yüksek faizden şikayet var mı, var. Read More »

Sahurdan sonra mutlaka dişlerinizi fırçalayın

perth_map

Diş Hekimi Selvi, "Oruçluyken ağız kokusunu önlemek için dişlerle birlikte mutlaka dilin de fırçalanması gerekiyor." dedi. İftardan vеya sahurdan sonra dişler fırçаlаnmıyorsа gıda аrtıklаrı ağız kokusunа neden olur. Maydanoz , nane, zencefil, dereotu, adaçayı, tarçın, yeşil çay, okaliptus , kakule, kişniş de ağız kokusuna iyi gelir. Bu bitkilerin kimi çiğ çiğnendiğinde , kimi de çay şeklinde demlenip içildiğinde ağız kokusunun önüne geçer. Read More »

Wikileaks'e belge sızdıran Manning'e tahliye

perth_map

Wikileaks'e bilgi sızdırdığı gerekçesiyle 7 yıldır cezaevinde tutulan ABD askeri Chelsea Manning, bugün tahliye edildi. Manning, 700 binden fazla gizli belgenin sızdırılması suçlamasıyla 2013'te 35 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Eski başkan Barack Obama, görevi bırakmadan hemen önce Manning'in cezasını dört aya indirmişti. Obama, başkanlığı boyunca 209 kişinin cezasını indirirken 64 kişiyi de affetti. Read More »

ABD Silah Desteğine Devam Ediyor

perth_map

Bu konudaki tavrımızı, alınan kararla ilgili endişelerimizi 16 Mayıs'ta Başkan Trump ile yapacağımız görüşmelerde ayrıntılı şekilde kendilerine de bizzat ifade edeceğim.' dedi. Çavuşoğlu, "YPG-PKK ikisi de terör örgütüdür". ABD'nin IŞİD'e karşı savaşta karadaki en önemli müttefiki olan SDG'nin belkemiğini Suriyeli Kürtlerden oluşan Halk Savunma Birlikleri ( YPG ) oluşturuyor. Read More »

Erdoğan ve Şi, Türkiye için üçüncü nükleer santrali görüştü

perth_map

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: " Dünya genelinde 60'dan fazla ülkeyi kapsayan Yeni İpek Yolu girişimi yaklaşık 40 milyon kilometre karelik bir alanı ve dünya nüfusunun 4,5 milyarını ifade eden çok önemli bir proje". ZİRVEYE GİDİYORUM ZIRVAYA DEĞİL: Cumhurbaşkanı Erdoğan , NATO zirvesi için gideceği Brüksel'in Belediye Başkanı'nın yaptığı çirkin açıklamalara ilişkin bir soruya şu yanıtı verdi: NATO adına konuşacak birisi değil o kendi işine baksın. Read More »

En genç cumhurbaşkanı görevi devraldı!

perth_map

Elysee Sarayı'ndaki konuşmasında Macron , dünyanın ve Avrupa " nın Fransa " ya her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğunu ifade ederek AB " nin pek çok sorunla karşı karşıya olduğunu vurguladı. Macron , " Fransa'yı korkusuz bir şekilde yaşanacak bir ülke yapan değerler güçlendirilecek" dedi. Macron'un göreve başlamasının ardından Hollande da Twitter hesabından bir açıklama paylaştı. Read More »

Yalova Ticaret ve Sanayi Odasına FETÖ operasyonu

perth_map

Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir. Soruşturma çerçevesinde toplamda 9 kişiden oluşan yönetim kurulundan sadece Okan Güner'in gözaltına alınmadığı belirtildi. Read More »

Johnson & Johnson pudraları kanser yaptığı için rekor ceza ödeyecek

perth_map

Firmadan ise iddialara yanıt geldi ve bu kararı temyize göndereceği bildirildi. Savcılar da Johnson & Johnson şirketini talk bazlı ürünlerinin yol açtığı kanser riskiyle ilgili yeterli uyarıda bulunmamakla suçladı. Kanser hastası olan Slemp, 40 yıl boyunca markanın bebek pudrası ve duştan duşa uygulanan pudrasını kullandığını belirtmiştir. Geçen yıl talk temelli ürünler ile ilgili üç davayı kaybeden şirket, geçen Mart'ta bir davayı da kazanmıştı. Read More »

Obama ile ilk aşkının arasına 'başkanlık' hayali girmiş!

perth_map

Garrow'un kitabı için konuşan Obama'nın eski sevgilisi Genevieve Cook, Obama ile flört etmeye başladıkları ilk gün cinsel ilişkiye girdiklerini söyledi. Bu değişimin nasıl gerçekleştiğini hatırlıyorum. Kitabın yazarı Garrow'a göre, Obama o yıllardan itibaren, Afro-Amerikan kimliğini tamamlama çabasına girişti. Read More »

Apple'ın CEO'su Tim Cook'tan Türkçe paylaşım

perth_map

Bu durumun gizlenmeye çalışılması ise Apple'ın Uber'e yönelik öfkesini biraz daha artırmışa benziyor. Fakat bu durum Apple'ın kurallarına tamamen aykırı. Makaleye göre Cook toplantıyı " Bazı kurallarımızı çiğnediğinizi duydum " diyerek basit şekilde açmış. Cook'un isteği, Uber'in aldatıcı davranışlardan uzak durmasıydı; aksi halde uygulama App Store'dan tekmeyi yiyecekti. Read More »

İsrail ile Almanya arasında ziyaret krizi

perth_map

Buna rağmen İsrail ile onlarca yıldan bu yana oluşturulan çok dostane ilişkiler olduğuna işaret eden Seibert, "Başbakan, bu görüşmenin yapılamamasından dolayı üzüntü duydu". Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel , Türkiye'deki biliminsanları, gazeteci ve sanatçılar gibi bazı 'aydın' gruplarına Almanya'ya seyahat kolaylığı getirilmesini önerdi. Read More »

Venezuela'da Maduro krizi büyüyor: gösterilerde ölü sayısı 7'ye yükseldi

perth_map

Diğer yandan, hükümet karşıtı protestoların birkaç blok ötesinde kırmızı tişörtlü Maduro destekçileri sessiz bir yürüyüş düzenlemişti. Protestocular cezaevindeki muhalefet liderinin serbest bırakılması ve erken seçime gidilmesini talep ederken, Maduro ise polise, dükkanlara saldırdıkları gerekçesiyle muhalefeti suçluyor. Read More »

Beyaz Saray Sözcüsü Spicer'dan 'Hitler' özrü

perth_map

Buna karşın Amerikan kamuoyu ve medyasında sözleri tartışma konusu olan Spicer , brifingin ardından kısa bir yazılı açıklama yaparak kastının Esed-Hitler kıyaslaması yapmak olmadığını belirtti. IŞİD tehdidi ortadan kalkmadan Esed rejiminin geleceğiyle ilgili yapısal bir adım atmanın zor olduğunu savunan Spicer , "Orada (Suriye'de) IŞİD çoğalıyor ve kimyasal silahların kullanımı artıyor". Read More »

İlköğretim Öğrencileri Ağız ve Diş Sağlığı ile İlgili Bilgilendirildiler

perth_map

Kemal Şener yaptı. Dr. Muhammet ÇÖMÇE, Halk Sağlığı Müdür V. Dr. Hakan ÖCAL ve Müdür Yard. V. Dt. Devrekli ilköğretim öğrencileri sağlık ekipleri tarafından ağız ve diş sağlığı hakkında bilgilendirildiler. DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR Eğitimlere katkı sunan herkese teşekkür eden Dr. Şener, "Bu vesileyle ben Halk Sağlığı Müdürlüğü adına özellikle Sayın Milli Eğitim Müdürümüze ve Müdürümüzün şahsında bizlere yaptığımız eğitimler ve ağız diş taramalarında büyük destek olan okul müdürlerimize ve ... Read More »

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maizire

perth_map

Soruşturma açıldığını doğrulayan Başsavcılık Sözcüsü, içerikle ilgili bir bilgi vermedi. Kimlik bilgileri ve iletişim bilgilerinin de yer aldığı listeyi BND, Alman Hükümeti, Anayasayı Koruma Teşkilatı, Federal Savcılık, Federal Asayiş Dairesi, polis ve Eyaletlerin Anayasayı Koruma Teşkilatlarına (LKA) iletti. Read More »

Çikolata, Şekerleme ve Pasta Festivali Başladı

perth_map

Bu heykellerden biri de 15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren şehit Astsubay Ömer Halisdemir'e ait. Festivalde çikolata, pasta ve şekerleme firmaları yeni ürünlerini stantlarda tanıttı. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Bizde çikolata kültürünü oluşturmak amacımız. Buraya gelenler eğlenecekler. Read More »

İstanbul'da bir özel hastanede şoke eden görüntüler

perth_map

Hastaların ölüm ile yaşam arasındaki o ince çizgide savaş verdiği yoğun bakım ünitesinde çekilen görüntüler akıllara durgunluk verecek cinsten. Daha sonra da elindeki eldivenleri temiz eldivenlerin arasına koyuyor. 23 Aralık 2013 günü çekіlen görüntülerden іlkіnde, ameliyat önlüklü hemşire ve hasta bаkıcılаr yоğun bakım ünіteѕіnde önсе halay çekіyоr, ardından göbek atıyоr. Read More »

Gençlik ilacı farelerde işe yardı, şimdi insanlarda denenecek

perth_map

Bundan sonraki adım, ilacı insanlarda denemek... Fakat son çalışma, ilk kez, yaşlı hücrelerin kaldırılmasıyla yaşlanmanın geciktirilmesinden ziyade, doğrudan tersine çevrilmesinin mümkün olabileceğine işaret ediyor. Uzun zamandır üzerinde çalışılan " Gençlik Aşısı " fareler üzerinde etki gösterdi ve farelerin tüyleri yeniden çıkmaya başladı. 10 ay boyunca hayvanlara haftada üç kez peptid molekülü verildi. Read More »

Trump'a sağlık reformu darbesi

perth_map

Bu arada Trump Tower önünde yeni sağlık sigortası tasarısını protesto için toplanan eylemciler, Trump'ın son dakikada geri adım atması üzerine kutlama yaptı. Müzakerelere katılan Beyaz Saray Bütçe Direktörü Mick Mulvaney de tasarı Kongrenin ilk kanadından geçmezse, Trump yönetiminin diğer önceliklere yöneleceğini ifade ederek bu iddiaları destekledi. Read More »

SON DAKİKA: DAEŞ'li Teröristler Atatürk Havalimanında Kıskıvrak Yakalandı

perth_map

Almanya'nın başkenti Berlin'de 19 Aralık 2016 tarihinde Noel pazarında düzenlenen saldırının failleri ile irtibatı olan 3 kişinin Atatürk Havaalanı'nda yakalandığı İçişleri Bakanlığı tarafından açıklandı. Kamudan haberler, son dakika haberleri, gündemden gelişmeler ve daha da fazlası cep telefonunuza bildirim olarak gelsin istiyorsanız kpss cafe mobil uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz. Read More »

Kırmızı iPhone 7 Satışta!

perth_map

Dünya ile eş zamanlı olarak ülkemizde de satışa sunulacak olan bu modellerin fiyatı ise 2399 TL ve 2899 TL olarak belirlenmiş durumda. Kırmızı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın 32 GB'lık sürümü olmayacak, sadece 128 GB'lık ve 256 GB'lık sürümleri bulunacak. Read More »

Uygun fiyatlı yeni iPad ve tüm detaylı özellikleri

perth_map

Tablet bilgisayar dünyasının mimarı olarak isimlendireceğimiz Apple firması, en uygun fiyatlı iPad modeli olarak karşımıza çıkacak yeni tablet modelini tanıttı. Türkiye'de nisan ayında piyasaya sunulacak tabletin 32 GB'lık versiyonu 1.599 TL'den, 128 GB'lık versiyonu ise 2.049 TL'den kullanıcıların beğenisine sunulacak. Read More »

Bir Efsane Daha Hayata Veda Etti

perth_map

Efsane sanatçının ölüm nedeniyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Küçük yaşlarından itibaren usta bir şekilde gitar çalan Berry, herkes tarafından bilinen çok sayıda eserin sahibidir. Huzur içinde uyu Chuck, rock and roll'a kattığın değer için teşekkürler . Chuck Berry'nin ailesi olay tazeyken gizlilik talep ettiği için daha fazla detay verilmiyor. Read More »

Trump Merkel ile el sıkışmadı Almanya'da kıyamet koptu

perth_map

Dünyanın konuştuğu o anlarda, Merkel'in "el sıkışalım mı" dediği Trump bunu duymuyor ve Almanya Başbakanı'nın teklifi havada kalıyor. Trump'ın, Merkel'in teklifini duymazlıktan gelmesi sosyal medyada büyük ses getirdi.Görüntü kısa sürede sosyal medyada en çok paylaşılan videolar arasına girdi. Read More »

Bolu Dağı'nda kar yağışı etkili oluyor

perth_map

Ankara hava durumu ise sulu kara çevirdi. Kar yağışı altında olan iller Bolu, Sivas, Yozgat, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Muş, Bitlis ve Hakkari olarak duyuruldu. Kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi. Pazar günü haritalı hava durumu tahmini iç bölgelerde güneşi haber verirken marmara için bahar yağmurlarının devam edeceğini gösterdi. Read More »

IMF'nin Paris bürosuna gönderilen 'mektup bombası' patladı: 1 yaralı

perth_map

Fransa'nın Grasse bölgesindeki Alexis de Tocqueville askeri okula ateş açıldı . Saldırılarda 5'ten fazla yaralı olduğu açıklandı. Hükümet terör ikazı yaptı. Yetkililer, mahalli halka hanelerinde kalmaları anonsunda bulundu. Patlamada ilk belirlemelere göre 1 kişinin yaralandığı belirtildi. Olayın ardından 1 kişi yakalandı. Read More »

Hollanda'nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto

perth_map

Al Jazeera Türk'ün aktardığına göre Cumhurbaşkanlığı kaynakları, "İstanbul'da Hollanda Başkansolosluğu'nda göndere Türk bayrağı çekilmesi, konsolosluk yetkililerinin tamamen kendi inisiyatifleriyle gerçekleşmiştir" açıklamasını yaptı. Türk bayrağının gönderde dalgalandığı anda kimliği açıklanmayan 25-30 yaşlarında bir kişi kendini habercilere gösterip ellerini kaldırdı, tekbir getirdi daha sonra da gözden kayboldu. Read More »

Böbrek hastalığına karşı sekiz altın kural

perth_map

Erken saptandığında sıklıkla önlenebilir veya ilerlemesi geciktirilebilir. Fevzi Yavuzyılmaz, kronik böbrek hastalığından korunmak için dikkat edilmesi gereken sekiz altın kural hakkında bilgi verdi. Böbrek sağlığı açısından böbrekleri susuz bırakmamanın ve yeterli su alımına özen göstermenin önemine dikkati çeken Dursun, "Kronik böbrek hastalığının önlenmesinde toplumun tüm katmanlarına sorumluluk düşmektedir". Read More »